Im Garten der Poesie - W ogrodzie poezji

„Im Garten der Poesie” - to motto tegorocznego Gminnego Konkursu Recytatorskiego w Języku Niemieckim, który odbył w 27 lutego w PSP im. Jana Pawła II w Naroku.
O najlepsze miejsca oraz zakwalifikowanie się do rejonowego etapu walczyło 20 uczestników z czterech szkół podstawowych oraz gimnazjów gminy Dąbrowa. Każdy z uczestników recytował dwa utwory poetów śląskich w języku niemieckim. Po wysłuchaniu recytowanych wierszy komisja w składzie: Maria Sikora, Anna Dudek i Ewa Jagiełło oceniła występy uczestników i wyłoniła laureatów.

Klasy I-III zakończyły swoje eliminacje na etapie gminnym, zaś laureaci klas IV-VIII oraz gimnazjów będą reprezentowali gminę na etapie rejonowym w Prószkowie. Jak co roku gościnnie z programem artystycznym w języku niemieckim wystąpiły przedszkolaki z PP im Świętego Franciszka z Asyżu w Naroku.

Wyniki konkursu :
KLASY I-III:
I miejsce - Maciej Bernacki, Lena Woźniak (PSP Chróścina)
II miejsce - Martyna Koziarska, Bianka Kacuba (PSP Chróścina)
III miejsce - Karolina Kijowska, Filip Czernia (PSP Narok)
KLASY IV- VIII:
I miejsce - Małgorzata Komor (PSP Narok)
II miejsce - Tomasz Pek (PSP Narok)
II miejsce - Fabian Kacuba (PSP Chróścina)
III miejsce - Natalia Sztandera, Paulina Kijowska (PSP Narok)
GIMNAZJA: 
I miejsce - Elżbieta Lach (PG Żelazna)
II miejsce - Kinga Kacuba (PG Chróścina)
III miejsce - Wiktoria Karakuła (PG Dąbrowa)

Wszystkim uczestnikom gratulujemy pięknych występów, a laureatom życzymy dalszych sukcesów na kolejnych etapach konkursu. Serdeczne podziękowania dla Koła MN w Naroku oraz Rady Rodziców za wsparcie finansowe na nagrody oraz poczęstunek dla uczestników konkursu i zaproszonych gości.

Organizatorem gminnego etapu konkursu recytatorskiego była już po raz dwudziesty Maria Sikora - nauczyciel języka niemieckiego w PSP w Naroku.

 

Opublikował(a): 
Data publikacji: 07-03-2019 09:15
Przewiń do góry