Muzyczne Walentynki z balladami Cohena

Walentynkowy wieczór w Chróścinie upłynął pod znakiem muzyki. Stało się tak za sprawą koncertu, który odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej. Na czas trwania imprezy sala kolumnowa zamieniła się w urokliwą kawiarenkę. Na stolikach i scenie paliły się świece oraz lampiony, na ścianach zawisła specjalna dekoracja, a publiczność przy kawie, herbacie i ciastku wysłuchała wyjątkowego koncertu.

"Strawę duchową" zaserwowała Elżbieta Dębska. Wrocławska poetka, aktorka, kompozytorka i piosenkarka ukończyła Szkołę Muzyczną II stopnia oraz Akademię Teatralną we Wrocławiu. Podczas studiów pracowała we Wrocławskiej Operze, z którą odbyła tournee po Włoszech śpiewając opery Verdiego. Będąc aktorką grała w wielu filmach, współtworzyła też do nich muzykę. Współpracowała m.in. z takimi reżyserami jak: Jan Jakub Kolski, Janusz Kondratiuk czy Krzysztof Zanussi. Występowała również w warszawskich teatrach. Współpracowała także ze znanym bardem i poetą Maciejem Zembatym, nagrywając wspólnie kilka płyt i grając setki koncertów w całej Polsce.

Podczas występu w Chróścinie artystka wykonała najpiękniejsze ballady Leonarda Cohena. W jej repertuarze znalazły się też utwory Janis Joplin oraz autorskie piosenki.  Koncert dostarczył słuchaczom wielu wrażeń. Nie obyło się bez bisów i wspólnego śpiewania. To była prawdziwa muzyczna uczta.

Dziękujemy dyrekcji i pracownikom Publicznej Szkoły Podstawowej w Chróścinie za pomoc w organizacji imprezy. 

fot. GOKiR Dąbrowa

 

Opublikował(a): 
Data publikacji: 15-02-2019 11:10
Przewiń do góry