Otwarcie Klubu Seniora w Żelaznej

W Żelaznej uroczyście otwarto Klub Seniora. Powstał on w budynku świetlicy wiejskiej. Obiekt został wyremontowany z funduszy pozyskanych z dwóch źródeł, przy niewielkim wkładzie finansowym gminy.

Środki na termomodernizację budynku zdobyto w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego poprzez Aglomerację Opolską. W ramach zadania obiekt został ocieplony, wymieniono stolarkę drzwiową i okienną, zakupiono piec na pellet oraz zamontowano fotowoltaikę i wykonano zielony dach. Całkowity koszt wyniósł 720 tys. złotych.

Drugie źródło finansowania stanowiły fundusze rządowe. Za ponad 200 tys. złotych wyremontowano wnętrze budynku, utworzono salę wypoczynkową, sportową, kuchnię oraz zakupiono wyposażenie. Gmina pozyskała również środki z programu "Senior+" na funkcjonowanie Klubu Seniora. Całkowity wkład gminy w inwestycję stanowił 225 tys. złotych.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: wicewojewoda opolski Violetta Porowska, członek Zarządu Województwa Opolskiego Szymon Ogłaza, wójt Katarzyna Gołębiowska-Jarek, przewodniczący Rady Gminy Mariusz Konopa i były wójt gminy Dąbrowa Marek Leja. Obiekt poświęcił ks. Edmund Sachta.

O wystrój sali i przygotowanie poczęstunku zadbali sołtys Żelaznej Gertruda Ledwig i członkinie Rady Sołeckiej oraz mieszkanki wsi. Uroczystość uświetniła występem Hania Kotula.

Opublikował(a):
Data publikacji: 31-01-2019 10:24