Apel o zachowanie czujności - nielegalny wywóz odpadów

Mając na uwadze liczne doniesienia medialne dotyczące nielegalnego wywozu i magazynowania odpadów, zwracam się z prośbą do mieszkańców Gminy Dąbrowa o zgłaszanie wszelkich sygnałów w zakresie nielegalnego magazynowania lub transportu odpadów.

Zdarza się, że odpady – często niebezpieczne, w ogromnych ilościach są „podrzucane” gminom, a nielegalnym miejscem ich składowania stają się puste budynki lub zabudowania gospodarcze.

Wszelkie zaobserwowane nieprawidłowości można zgłaszać telefonicznie do Urzędu Gminy Dąbrowa – tel. 77 464 10 10 lub bezpośrednio na policję.

Środowisko to nasze wspólne dobro, o które musimy razem dbać i z którym jesteśmy nierozerwalnie złączeni. Od czystości środowiska zależy jakość naszego życia i zdrowia. Dbając o czyste powietrze, wodę i glebę, dbamy o siebie samych i naszych najbliższych.

Wójt Gminy Dąbrowa

/-/ Katarzyna Gołębiowska Jarek