Bezpieczeństwo nie ma ceny

Dzięki finansowemu wsparciu gminy Dąbrowa oraz gmin Niemodlin, Komprachcice i miasta Opole, opolscy policjanci otrzymali trzy nowe radiowozy. Uroczyste poświęcenie i przekazanie samochodów miało miejsce na placu Komendy Miejskiej Policji w Opolu.

Zakup oznakowanych pojazdów marki opel astra w połowie był dofinansowany z Programu Modernizacji Policji. Resztę dołożyły władze samorządowe. Jeden samochód został dofinansowany przez gminy Dąbrowa, Niemodlin i Komprachcice. Radiowóz trafił do funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Niemodlinie.

Kluczyki do nowego pojazdu z rąk wójtów Katarzyny Gołębiowskiej-Jarek i Leonarda Pietruszki (gmina Komprachcice) oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu nadinsp. Jarosława Kalety odebrał p.o. Komendanta Miejskiego Policji w Opolu podinsp. Rafał Drozdowski. Zakup dwóch pozostałych samochodów wsparło miasto Opole. Pojazdy będą służyły policjantom z Komisariatu I i II Policji w Opolu.

Komendanci podziękowali fundatorom za pomoc finansową na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Zwieńczeniem uroczystości było poświęcenie samochodów i modlitwa, którą poprowadził ks. kapelan dr Waldemar Klinger.

fot. KWP Opole

 

Opublikował(a): 
Data publikacji: 27-12-2018 09:33
Przewiń do góry