Żeby nikt nie był sam

Jak co roku Ośrodek Pomocy Społecznej w Dąbrowie zorganizował wigilię dla osób starszych, chorych i samotnych. Wzięło w niej udział ponad 60 mieszkańców gminy. Organizatorzy zapewnili wszystkim uczestnikom bezpłatny transport, aby problemy z dojazdem nie pozbawiły nikogo możliwości wspólnego świętowania.

Spotkanie rozpoczęło się miłą niespodzianką przygotowaną przez wychowawcę podwórkowego Aleksandrę Kobiś-Kotynię i dzieci uczestniczące w zajęciach w świetlicy w Dąbrowie. Było nią przedstawienie jasełkowe. Po części artystycznej życzenia wszystkim złożyli wójt Katarzyna Gołębiowska-Jarek, zastępca wójta Erwin Marsolek i kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Dąbrowie Marzena Nowak.

Przed zasiądnięciem do wieczerzy uczestnicy odmówili modlitwę, którą poprowadził ks. Marcin Bonk, a następnie przełamali się opłatkiem. Na stołach znalazły się tradycyjne potrawy świąteczne - barszcz z uszkami, smażona ryba, pierogi, gołąbki, krokiety, śledzie i kompot z suszonych owoców. Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze.

Opublikował(a):
Data publikacji: 21-12-2018 03:08