Seminarium w Chróścinie

Publiczna Szkoła Podstawowa w Chróścinie była organizatorem i gospodarzem seminarium szkoleniowego Stowarzyszenia Szkół Innowacyjnych Regionu Opolskiego "Mała Ojczyzna - nasza wspólna sprawa". Wzięło w nim udział ponad 40 nauczycieli i dyrektorów placówek z całego województwa.

Spotkanie rozpoczęło się od złożenia kwiatów pod pamiątkową tablicą poświęconą byłej dyrektor szkoły w Chróścinie, Danucie Panufnik. Później uczestnicy seminarium obejrzeli spektakl "Zamek", będący efektem projektu "Uczeń, obywatel, artysta", zrealizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Dąbrowie. Wysłuchali też występu muzycznego uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Naroku pt. "Na świąteczną nutę...". W klimacie świąt utrzymane były także warsztaty artystyczne prowadzone przez Marię Sikorę. Formy zajęć były różnorodne - od rozpoznawania zapachów świątecznych, zadań językowych, po zadania plastyczne i kulinarne.

Seminarium zakończyło się wieczerzą wigilią. Gościem specjalnym był zwycięzca programu "Mam Talent!" Lukas Gogol, który wystąpił w duecie z Grzegorzem Kuryłą.

 

Opublikował(a): 
Data publikacji: 17-12-2018 14:37
Przewiń do góry