Świąteczna tradycja

"Czas miłości" - pod takim hasłem w Szkole Podstawowej w Dąbrowie odbył się bożonarodzeniowy kiermasz przygotowany przez społeczność szkolną. Grudniowa impreza to już tradycja dąbrowskiej placówki.

Na początku w magiczny i przedświąteczny nastrój przeniosły nas jasełka w wykonaniu uczniów klas trzecich i czwartych przy współudziale szkolnego chóru. Spektakl składał się z kilku części. Pierwszą z nich był zjawiskowy "Taniec Aniołów" w wykonaniu uczestniczek zajęć gimnastyki artystycznej. Następnie mogliśmy zobaczyć trzy sceny bożonarodzeniowe o różnym charakterze. Całość spektaklu opatrzona była muzyczną ilustracją, o którą zadbał szkolny chór, a główna myśl spektaklu "Czas miłości" była widoczna w każdej odegranej przez uczniów scenie.

Po jasełkach uczniowie i ich rodzice mogli poczuć magię prawdziwych świąt, uczestnicząc w kiermaszu. W pracowniach można było nabyć przepiękne, własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne, aniołki, stroiki, kartki świąteczne, bombki, mikołaje i choinki. Na stoiskach znalazły się także pachnące, ozdobione pierniki czy gorące kasztany. Każdy znalazł coś dla siebie albo swoich bliskich. Jak co roku ogromną popularnością cieszyły się paczki z pracowni św. Mikołaja. Entuzjastów słodkości przyciągała kawiarenka.

 

Opublikował(a): 
Data publikacji: 10-12-2018 10:33
Przewiń do góry