Mieszkańcy przeciw wycince

Mieszkańcy Chróściny protestują przeciw planowanej wycince drzew na działce leżącej na terenie parku dworskiego, której właścicielem jest Powiat Opolski, pod budowę drogi dojazdowej do działki budowlanej, będącej również własnością powiatu.

Społeczność wsi nie zgadza się na wycinkę 13 drzew. Jej przeprowadzenie planowano w ubiegłym tygodniu, jednak nie pozwolili na to mieszkańcy. Argumentują oni, że są to drzewa w większości kilkudziesięcioletnie, kompletnie nie zagrażające bezpieczeństwu. Ich wycinka oraz poprowadzenie drogi mocno naruszy harmonijny ekosystem parku dworskiego i zaburzy korytarz ekologiczny, a nawet zagrozi niektórym gatunkom chronionym.

W piśmie skierowanym do starosty opolskiego Henryka Lakwy mieszkańcy Chróściny zwrócili się o natychmiastową rezygnację z planowanego pomysłu i rozpoczęcie konsultacji. Stanowisko społeczności wsi popiera wójt Katarzyna Gołębiowska-Jarek, która proponuje władzom powiatu wspólne wypracowanie innego rozwiązania, jakim byłoby poprowadzenie dojazdu do działki budowlanej w zupełnie innym, bezspornym miejscu.

 

Opublikował(a): 
Data publikacji: 26-11-2018 14:09
Przewiń do góry