Chróścina - najpiękniejsza wieś

Po raz dwudziesty opolskie wsie rywalizowały o miano Pięknej Wsi Opolskiej. W jubileuszowej edycji konkursu, ogłoszonego przez Zarząd Województwa Opolskiego, wzięło udział dwanaście sołectw.

W tym roku konkurs ponownie promował działania związane z ochroną bioróżnorodności na opolskich obszarach wiejskich. W kategorii "najpiękniejsza wieś" mogły startować miejscowości wiejskie o statusie sołectwa w województwie opolskim, na terenie których działa organizacja pozarządowa. W kategorii "najlepszy projekt odnowy wsi" oceniane były przedsięwzięcia zakończone w latach 2015-2018, wykonane w ramach programu Odnowa Wsi Opolskiej.

W pierwszej kategorii po zwycięstwo sięgnęła Chróścina z gminy Dąbrowa. Tytuł "Pięknej Wsi Opolskiej 2018" odebrali: sołtys Magdalena Podsada, liderka grupy Odnowy Wsi Ewa Rosińska, prezes Stowarzyszenia Miłośników Chróściny Katarzyna Gołębiowska-Jarek i wójt gminy Dąbrowa Marek Leja.

Oprócz zaszczytnego tytułu sołectwo otrzymało czek na kwotę 20 tys. złotych. Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce podczas dożynek wojewódzkich w Paczkowie. Serdecznie gratulujemy sołectwu Chróścina oraz jego mieszkańcom tej prestiżowej nagrody!

fot. oficjalny profil Województwa Opolskiego

 

Opublikował(a): 
Data publikacji: 03-09-2018 09:34
Przewiń do góry