Wszystko dla naszych dzieci

Dziś (7 sierpnia) ogłoszony został przetarg na budowę żłobka w Żelaznej. Żłobek powstanie na parterze budynku gimnazjum. Znajdą się w nim sale dla dwóch grup (łącznie 30 dzieci). Powstanie tam również całe zaplecze sanitarne i kuchenne.

To pierwszy element gminnej strategii dotyczącej poszerzenia opieki żłobkowo-przedszkolnej. Przedstawiamy perspektywę na trzy najbliższe lata (do roku 2021) opracowaną przez wójta Marka Leję, dyrektora Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół i Przedszkoli Janusza Staszowskiego oraz kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej Marzenę Nowak.

Co najważniejsze, żadna z istniejących placówek nie zostanie zamknięta. Dodatkowo przedszkole w Chróścinie czeka rozbudowa (docelowo utworzony zostanie tam oddział żłobkowo-przedszkolny), a w Dąbrowie wybudowany zostanie całkowicie nowy obiekt żłobkowo-przedszkolny. Gmina planuje też utrzymać trzy domowe żłobki. Ich lokalizacja będzie zależna zarówno od potrzeb, jak i miejsc zamieszkania opiekunów, którzy podejmą się prowadzenia tego typu placówek. A wszystko to dla naszych dzieci.

zlobki_i_przedszkola.jpeg

Opublikował(a): 
Data publikacji: 07-08-2018 13:53
Przewiń do góry