Wakacje na półmetku

Minął pierwszy miesiąc wakacji. Na terenie gminy Dąbrowa przygotowano szereg atrakcji dla dzieci spędzających ten czas w domach.

W świetlicach w Naroku, Ciepielowicach, Nowej Jamce, Skarbiszowie, Prądach, Siedliskach i Dąbrowie odbywały się zajęcia organizowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Dąbrowie w ramach programu "Wychowawca podwórkowy". Pod okiem opiekunów dzieci brały udział m.in.: w zabawach ruchowych i integracyjnych, tworzeniu strojów pirackich, konstruowaniu robotów z kartonów oraz ozdób z makaronów i masy solnej. Najmłodsi mieli również okazję wcielić się w role kucharzy lub cukierników i przygotować sałatki owocowe oraz upiec ciasto marchewkowe. Dużym powodzeniem cieszyły się także zabawy terenowe, podczas których maluchy wyruszyły na poszukiwanie skarbu.

Wakacyjną ofertę przygotował też Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Dąbrowie. Zorganizował on dwa bezpłatne spektakle teatralne - w Ciepielowicach i Naroku. Ponadto w Ciepielowicach i Karczowie regularnie odbywają się zajęcia plastyczne, natomiast w Chróścinie warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży.

W sierpniu na maluchów z gminy Dąbrowa czekają kolejne niespodzianki. Zaplanowane zostały wycieczki do Krasiejowa i opolskiego ogrodu zoologicznego, spotkania integracyjne, zawody sportowe oraz zabawa na zakończenie wakacji.

   

Opublikował(a): 
Data publikacji: 01-08-2018 14:52
Przewiń do góry