Praca w budynku świetlicy wre

Budynek świetlicy wiejskiej w Żelaznej zmienia się nie do poznania. W obiekcie rozpoczęły się bowiem prace związane z jego termomodernizacją. W ich ramach ocieplone zostaną ściany i dach budynku, wymieniona cała stolarka okienna i drzwiowa oraz wykonany "zielony dach" nad częścią biblioteczną. Zamontowane zostaną też kotłownia kontenerowa na pellet, instalacja grzewcza, system wentylacji oraz panele słoneczne (fotowoltaika) wraz z nowymi źródłami światła. Dodatkowo odnowiona będzie elewacja zewnętrzna całego obiektu.

Wartość inwestycji wyniesie ponad 690 tys. złotych. Gmina otrzymała dofinansowanie w trybie konkursowym w ramach I naboru do poddziałania 3.2.2 "Efektywność energetyczna w budynkach publicznych" Aglomeracji Opolskiej w wysokości 545 tys. Wkład własny z budżetu gminy, to 145 tys. złotych.

W modernizowanej świetlicy powstanie Klub Seniora. Na jego potrzeby dostosowane i wyposażone zostaną pomieszczenia oraz przebudowane łazienki. Zamontowane będzie również nowe oświetlenie. Na utworzenie Klubu Seniora gmina pozyskała dotację z programu Senior+ w wysokości 150 tys. złotych.

 

Opublikował(a): 
Data publikacji: 01-08-2018 10:41
Przewiń do góry