Dzień Profilaktyki, czyli Biała Sobota na Opolszczyźnie

W dniu 4 lutego 2012r.  w Opolskim Centrum Onkologii (Opole, ul. Katowicka 66 A) zostanie zorganizowana pierwsza w tym roku  Biała Sobota (drugą organizujemy zazwyczaj w październiku). Jej hasło przewodnie, podobnie jak rok temu, brzmi: „Badam się, więc mam pewność”.
       

W tym dniu w godz. 8-14 czynne będą poradnie: chirurgii onkologicznej, profilaktyki chorób piersi oraz onkologii ogólnej, a także Pracownia Mammograficzna (w nowym pawilonie „z zielonymi oknami”), w której wykonywane będą zdjęcia piersi nie tylko ze wskazań lekarza, ale również w ramach programu skryningu mammograficznego (bezpłatne badanie kobiet w wieku 50-69 lat wykonywane co 2 lata).
 

Opolskie Centrum Onkologii zaprasza wszystkich, którzy chcą upewnić się czy np. znamię, guzek, długo utrzymujący się kaszel lub chrypka, zmiana rytmu wypróżnień, nie są zwiastunem poważniejszego schorzenia. Do zaobserwowanych objawów odniosą się specjaliści onkolodzy.
 

Każda Opolanka i Opolanin zainteresowani uczestnictwem w onkologicznej Białej Sobocie winni 4 lutego zgłosić się do okienka Rejestracji Głównej w Wojewódzkiej Przychodni Onkologicznej, która będzie czynna w godz. 7-13.30.  Należy okazać dokumenty: tożsamości z numerem Pesel oraz potwierdzenie  aktualności ubezpieczenia zdrowotnego.
         

Do dyspozycji zainteresowanych będą materiały edukacyjne na temat programów profilaktycznych, realizowanych w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych, tj. wczesnego wykrywania raka piersi oraz profilaktyki i wczesnego wykrywania raka szyjki macicy. Pacjenci otrzymają ponadto drobne upominki (długopis, torbę ekologiczną), promujące profilaktykę nowotworową. Dla pań po pięćdziesiątce będzie to również okazja do wykonania mammografii w ramach akcji „Laurka na Dzień Babci”, gdzie również badanie zostanie nagrodzone upominkiem.
 
Od samego początku w promocję profilaktyki nowotworowej oraz wczesnego wykrywania nowotworów złośliwych włącza się Polska Unia Onkologii, która i w tym roku sprawuje nad akcją swój patronat.

 

Opublikował(a): Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Data publikacji: 01-02-2012 09:38
Przewiń do góry