Goście zachwyceni Klubem

Dąbrowę odwiedzili goście z gminy Skoroszyce - wójt Barbara Dybczak wraz z grupą seniorów. Celem wizyty było zapoznanie się z zasadami funkcjonowania Klubu Seniora w Dąbrowie. Spotkanie odbyło się w obecności wójta Marka Lei, sekretarza Janusza Staszowskiego, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej Marzeny Nowak, koordynatorki Klubu Seniora Roksany Odziomek i seniorów z gminy Dąbrowa.

- Goście byli zachwyceni działalnością Klubu oraz pogodą ducha naszych seniorów - relacjonuje Marzena Nowak, kierownik OPS w Dąbrowie.

Gmina Dąbrowa może się pochwalić niemałymi sukcesami w obszarze polityki senioralnej. W ubiegłym roku - jako jedna z trzech w województwie opolskim - pozyskała środki z rządowego programu "Senior+" w wysokości 150 tys. złotych na uruchomienie Klubu Seniora w Dąbrowie. Zaledwie dwa miesiące po jego oficjalnym otwarciu dąbrowski samorząd zdobył koleją dotację w ramach programu "Senior+" - 36 tys. złotych na funkcjonowanie istniejącej placówki oraz 150 tys. złotych na utworzenie drugiego Klubu. Powstaje on w Żelaznej.

 

Opublikował(a): 
Data publikacji: 20-07-2018 16:29
Przewiń do góry