Budynek szkoły wypięknieje

W okresie wakacyjnym w gminnych placówkach edukacyjnych przeprowadzane są zawsze inwestycje, remonty oraz bieżące naprawy. Nie inaczej jest w tym roku.

W Publicznej Szkole Podstawowej im. Gustawa Morcinka w Chróścinie rozpoczęło się malowanie elewacji całego budynku. Prace zostaną sfinansowane z budżetu gminy, a ich wartość wyniesie 55 tys. złotych.

- Dziękujemy wójtowi Markowi Lei i radnym za przyznanie tych środków - mówi dyrektor szkoły Krystian Iwański. - Będziemy mogli świętować 50-lecie placówki w pięknym, odnowionym obiekcie.

Obchody półwiecza istnienia szkoły w Chróścinie rozpoczną się 3 września. Złoży się na nie wiele imprez i wydarzeń, a świętowanie potrwa przez cały nadchodzący rok szkolny. Finał zaplanowano na czerwiec przyszłego roku. Będzie nim wielki festyn urodzinowy.

Przy okazji malowania elewacji budynku wokół szkoły wykonywane są drobne prace wykończeniowe (m.in. układanie kostki brukowej). Warto też podkreślić, iż grupa rodziców chwyciła za pędzle oraz wałki i w czynie społecznym odmalowała pracownię polonistyczną.

 

Opublikował(a): 
Data publikacji: 17-07-2018 13:43
Przewiń do góry