Międzynarodowy projekt w Naroku

Przedszkola są chlubą gminy Dąbrowa. Placówka z Naroka zdobyła właśnie unijne środki na realizację międzynarodowego projektu edukacyjnego. Gratulujemy.

Publiczne Przedszkole im.św. Franciszka z Asyżu w Naroku realizuje projekt edukacyjny "Zielona droga do zdrowia". Środki w wysokości ponad 12 tys. złotych pozyskano w ramach Akcji 1 Erazmus+ Edukacja Szkolna według Programu PO WER SE.
Celem projektu jest edukacja i inspirowanie do działania w obszarze edukacji zdrowotnej. Ma on również przyczynić się do ukształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci w wieku przedszkolnym. Zajęcia realizowane są na podstawie specjalnych scenariuszy, które angażują małych uczestników w samodzielne i kreatywne tworzenie, komponowanie oraz eksperymentowanie podczas przygotowywania zdrowych i smacznych potraw - posiłków, przekąsek, deserów, koktajli i innych.
W trakcie trwania projektu dzieci z przedszkola w Naroku dowiedzą się między innymi, w jaki sposób wekuje się dżemy, wypieka chleb czy kisi ogórki i kapustę. Maluchy będą też układały jadłospis, zaprojektują przedszkolny ogród, skosztują przysmaków kuchni szwedzkiej i wezmą udział w kampanii edukacyjnej "Mamo, tato wolę wodę". Ponadto codziennie odbywały się będą zajęcia na świeżym powietrzu.
Projekt zakończy się w czerwcu 2019 roku. Realizowany jest on w partnerstwie ze szwedzkim Vaxjo. W ramach międzynarodowej współpracy nauczyciele z Naroka pojadą z wizytą do Szwecji, gdzie będą mieli możliwość podglądania w pracy innych nauczycieli, wymiany doświadczeń, nabywania kompetencji językowych oraz dzielenia się "dobrymi praktykami".

 

Opublikował(a): 
Data publikacji: 16-07-2018 13:04
Przewiń do góry