Akcja gaśnicza zakończona

W czwartek o godz. 17.30 zakończyła się akcja gaszenia pożaru zabudowań z nielegalnym składowiskiem odpadów na prywatnej działce w Dąbrowie przy ulicy Spółdzielczej. Działania służb ratowniczych oraz Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego trwały cztery dni. Wzięło w nich udział ponad trzydzieści jednostek straży pożarnej z terenu całego województwa.

W imieniu mieszkańców i swoim własnym wójt gminy Dąbrowa Marek Leja dziękuje wszystkim ratownikom uczestniczącym w akcji - strażakom zawodowym, a zwłaszcza wszystkim strażakom-ochotnikom, którzy ryzykując zdrowie i poświęcając swój czas, brali udział w walce z żywiołem. Szczególne słowa uznania należą się druhom z OSP Dąbrowa, obecnym na miejscu zdarzenia nieprzerwanie od początku akcji aż do jej zakończenia.

Bardzo dziękujemy również właścicielom sprzętu technicznego za umożliwienie jego wynajęcia - Panom Bogdanowi Chwalińskiemu, Dawidowi Suchankowi, Alfredowi Woźnicy, Józefowi Łabajowi, Rafałowi Sztanderze i Robertowi Kałuży. Podziękowania kierujemy też do żołnierzy 1. Brzeskiego Pułku Saperów im. Tadeusza Kościuszki w Brzegu oraz do wszystkich operatorów sprzętu technicznego, którzy pracowali ramię w ramię ze strażakami, w tej jednej z najtrudniejszych akcji, jaka miała miejsce w ostatnim czasie na terenie naszego województwa. Dziękujemy wędkarzom koła wędkarskiego w Dąbrowie za umożliwienie skorzystania z zasobów wodnych naszych stawów, pracownikom ZGKiM w Komprachcicach, restauracji „Dąbrowianka”  Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom, a zwłaszcza Pani Agnieszce Dziuk. Jak zwykle świetnie spisał się Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego na czele z Panem Jurkiem Michalczykiem i Elżbietą Mojzyk, który te wszystkie działania koordynował i nadzorował.

fot. Gmina Dąbrowa, jednostki straży pożarnej

 

 

Opublikował(a): 
Data publikacji: 13-07-2018 13:35
Przewiń do góry