Pałac otworzył swoje podwoje

Po ponad dwudziestu latach pałac w Karczowie został otwarty dla zwiedzających. Stało się tak dzięki staraniom wójta Marka Lei i członków stowarzyszenia "Dąbrowskie Skarby".

Otwarcie drzwi zabytkowego obiektu, który obecnie należy do Skarbu Państwa, a zarządza nim Starostwo Opolskie, okazało się przysłowiowym "strzałem w dziesiątkę". W ciągu dwóch dni barokowy pałac odwiedziły bowiem setki gości. W role przewodników wcielili się członkowie "Dąbrowskich Skarbów".

Udostępnienie karczowskiej "perełki" odwiedzającym było okazją do zorganizowania pikniku. W programie znalazły się występy Gminnej Orkiestry Dętej, solistek Studia Piosenki, mażoretek, kabaretu PAH oraz dzieci przedszkola w Karczowie. Były też pokazy kowalstwa, magii i straży pożarnej. Chętni mogli skorzystać z możliwości przejażdżki bryczką, zakupić produkty regionalne lub skosztować swojskiego jadła. Wiele atrakcji przygotowano dla najmłodszych. Czekały na nich darmowa dmuchana zjeżdżalnia oraz gry i zabawy z animatorami. Nie zabrakło również zabawy tanecznej dla dorosłych.

Imprezę zorganizowali: sołectwo Karczów na czele z sołtysem Józefem Gercem, stowarzyszenie "Dąbrowskie Skarby", Gmina Dąbrowa oraz Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Dąbrowie.

 

Opublikował(a): 
Data publikacji: 02-07-2018 19:15
Przewiń do góry