Strażacy rywalizowali w zawodach

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze o Puchar Wójta Gminy Dąbrowa Marka Lei rozegrano w Naroku. Do walki o trofea stanęli reprezentanci czterech jednostek - OSP Chróścina, OSP Dąbrowa, OSP Narok i OSP Żelazna.

Rywalizacja toczyła się w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej i ćwiczeniach bojowych. Pierwsze zadanie polegało na jak najszybszym pokonaniu toru długości 350 metrów. Zawodnicy musieli przy tym poradzić sobie z rozmieszczonymi na nim siedmioma przeszkodami, między innymi rowem z wodą, drewnianą ścianą, równoważnią czy płotkiem. W drugiej konkurencji budowano natomiast dwie linie gaśnicze, by następnie "złamać" strumieniami wody tarczę i strącić pachołki. Tu również o końcowym wyniku decydowały czas i precyzja wykonania.

W zmaganiach harcerskich drużyn pożarniczych triumfowały dziewczęta z Żelaznej i Naroka, a wśród seniorek bezkonkurencyjna okazała się drużyna z Żelaznej. Największych emocji tradycyjnie dostarczyła walka w kategorii seniorów. Na najwyższym stopniu podium ostatecznie znaleźli się druhowie z Chróściny, wyprzedzając minimalnie strażaków-ochotników z Żelaznej i Naroka.

Po wręczeniu medali i pucharów wójt Marek Leja uhonorował dodatkowo żeńską drużynę z Żelaznej, doceniając jej sukces na zawodach rangi wojewódzkiej w postaci zdobycia mistrzowskiego tytułu. Ponadto figurkami św. Floriana zostali nagrodzeni druhowie Bernard Biedroń i Krystian Lisowski.

Strażacy otrzymali też symboliczny czek przekazany przez członka Zarządu Województwa Opolskiego, Szymona Ogłazę. W ramach środków marszałka województwa do każdej jednostki zakupiono węże pożarnicze.

 

Klasyfikacja końcowa:

HARCERSKIE DRUŻYNY POŻARNICZE (DZIEWCZĘTA, GR. MŁODSZA):

1. OSP Żelazna

HARCERSKIE DRUŻYNY POŻARNICZE (DZIEWCZĘTA, GR. STARSZA):

1. OSP Narok

GRUPA "C" (KOBIETY):

1. OSP Żelazna

2. OSP Narok

GRUPA "A" (MĘŻCZYŹNI):

1. OSP Chróścina

2. OSP Żelazna

3. OSP Narok

4. OSP Dąbrowa

 

 

Opublikował(a): 
Data publikacji: 02-07-2018 12:54
Przewiń do góry