Podsumowanie Dożynek Parafialno-Gminnych

Tegoroczne Dożynki rozpoczęły się Uroczystą Mszą Święta w Kościele pw. Świętego Józefa Robotnika we Wrzoskach. Mszy przewodniczył ks. Hubert Łysy. Następnie do Korowodu Dożynkowego ustawiły się delegacje wraz z Koronami Żniwnymi z Wrzosek, Sławic , Żelaznej, Mechnic, Karczowa, Naroka i Niewodnik. W Korowodzie udział wzięli również m.in. „Rolnik sam w Dolinie”, delegacja  prywatnego Przedszkola we Wrzoskach, „Rolnicy z Łosiedla”.

 

Wójt Gminy Marek Leja powitał zebranych gości oraz zgodnie z tradycją pokroił bochen chleba i podzielił pomiędzy zebranych gości.

 

Ogłoszono wyniki Konkursu „Moja Zagroda, Mój Balkon” oraz „Aktywna Wieś” oraz wręczono nagrody.

 

Jednocześnie Komisja konkursowa oceniała zgłoszone Korony Żniwne. Przyznano następujące miejsca:

I miejsce – Korona z Wrzosek

16.jpeg

II miejsce – Korona z Żelaznej

11.jpeg

III miejsce – Korona ze Sławic

14.jpeg

Wyróżnienie- Korona z Mechnic

15.jpeg

 

 

Następnie rozpoczęła się część artystyczna Dożynek. Orkiestra Dęta Camerata ze Starych Budkowic zagrała przeboje m.in. Eltona Johna oraz grupy Abba. Została ciepło przyjęta przez publiczność oraz nagrodzona owacjami na stojąco.

4 na stronę.jpeg

Mażoretki „TUPOT zaprezentowały układ taneczno-marszowy, żonglując i podrzucając pałeczkami mażoretkowymi, w dobry humor wprawił wszystkich Kabaret „LIPA”, a dziewczyny z grupy artystycznej z Niemiec zaprezentowały taniec z kołami.

 

Dla najmłodszych uczestników przygotowano gry, konkursy zabawy , które poprowadził wodzirej pan Mirosław Jaworowski. Następnie w obecności profesjonalnego jury został przeprowadzony konkurs "Gminny Mam Talent" w którym to konkursie młodzi ludzie pokazywali przed zgromadzoną publicznością swoje umiejętności. Po zakończeniu występów kiedy to jury udało się na naradę, nad murawą boiska pojawiła się motolotnia.
Dzieci zachęcone przez konferansjera udały się na płytę boiska, gdzie zostały obsypane deszczem słodkości. Kiedy deszcz cukierków przestał padać, a"sprzątanie" boiska powoli dobiegało końca dało się usłyszeć dźwięk syren. To strażacy z jednostki OSP spieszyli aby wszystkim zebranym pokazać jak powinna przebiegać akcja ratunkowa podczas ratowania ludzi uwięzionych w rozbitym samochodzie. Kiedy samochód został pocięty, a statyści wyciągnięci z wraku, zebrani powoli zaczęli wracać do namiotu festynowego, gdzie z dyplomami już czekało jury konkursu "Mam Talent". Ponieważ ideą konkursu było pokazanie szerokiej publiczności ukrytych talentów, a uczestnikami konkursu były dzieci, wszyscy zostali jednakowo nagrodzeni. Otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz bony.

Zabawą taneczną na której przygrywał zespół Galactica zakończyły się Dożynki.

 

Opublikował(a): Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Data publikacji: 02-09-2011 09:13
Przewiń do góry