Projekt "Młodzi Liderzy działają lokalnie"

Weź udział w projekcie

„Młodzi liderzy działają lokalnie”

 

Pamiętamy jak to było… Obserwujemy jak jest…

Jesteś młodym człowiekiem, obserwujesz świat wokół siebie i nie godzisz się na to jaki jest. Masz ochotę coś w nim zmienić - mało tego - masz mnóstwo energii i niebanalnych pomysłów, tylko… nikt cię nie chce słuchać? Wszystko co chciałbyś zrobić sam wymaga zgody rodziców, którzy nie zawsze wykazują zrozumienie dla twojej inicjatywy? Brakuje ci wsparcia?

A może w twoim otoczeniu nikt za bardzo nie interesuje się problemami społecznymi i czasem pojawia się w twojej głowie myśl, że tak być nie może, ale… zapał szybko gaśnie, bo brakuje ci pozytywnych wzorców i bodźców do działania? W zasadzie nie rozumiesz czym jest aktywność publiczna, bo niby skąd, skoro wokół nic się w tym kierunku nie dzieje?

Aby zmienić takie sytuacje stworzyliśmy projekt „Młodzi liderzy działają lokalnie”! Wierzymy, że młodzi ludzie chcą i mogą wiele zdziałać! Pomóż nam przekonać do tego innych! Nie czekaj, zbierz swoich znajomych i dołącz do akcji „Młodzi liderzy działają lokalnie”.

Waszym zadaniem będzie wytropienie problemów społecznych w lokalnym środowisku i wymyślenie sposobów na ich rozwiązanie. Uczestnikom inicjatywy w znalezieniu najlepszych pomysłów pomagać będzie Polski Portal Edukacyjny Interklasa oraz powołani eksperci, którzy będą wspierać zespoły biorące udział w akcji wiedzą, dobrymi praktykami i radami dotyczącymi procedur pracy grupowej.

Uczestnicy projektu oprócz możliwości poprawy warunków życia lokalnej społeczności będą mieli także szansę na… zdobycie atrakcyjnych nagród rzeczowych, które przyznane zostaną w konkursie „Detektywi społeczni” towarzyszącemu projektowi.

Zgłoś się już dziś!

Formularz rejestracyjny i szczegółowe informacje na temat projektu „Młodzi liderzy działają lokalnie” oraz konkursu „Detektywi społeczni” znaleźć można na stronie www.detektywi.interklasa.ploraz na stronach Polskiego Portalu Edukacyjnego Interklasa (www.interklasa.pl).

Opublikował(a): Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Data publikacji: 10-08-2011 08:54
Przewiń do góry