Zakończenie Międzynarodowego Obozu Strażackiego.

 We wtorek 12 lipca, uczestnicy zwiedzali Jura Park w Krasiejowie. Wszyscy byli pod wrażeniem odkryć dokonanych w Krasiejowie. Młodzież doskonale bawiła się na warsztatach archeologicznych pracując w grupach międzynarodowych. Dzień pełen emocji zakończył się dyskoteką zorganizowaną przez OSP we Wrzoskach.

W środę uczestnicy obozu wyjechali do Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach, a następnie w Żelaznej złożyli kwiaty na grobach tragicznie zmarłych uczestników wcześniejszych wymian Młodziezowych Obozów Pożarniczych. Po południu OSP Żelazna zorganizowała zawody pożarniczo-sportowe, ćwiczenia bojowe i pokazy ratownictwa technicznego.

Czwartek, 14 lipca, młodzież spędziła w Opolu, zwiedzając Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej. Mieli możliwość zobaczyć wyposażenie wozów bojowych i dowiedzieć się o ich przeznaczeniu. Strażacy zaprezentowali również pokaz uwalniania osoby poszkodowanej z wraku samochodu. Wszyscy
z zaciekawieniem i pełnym skupieniem uczestniczyli w zajęciach. Godziny popołudniowe zapełniły zmagania sportowe zorganizowane przez OSP Sławice. Dzień pełen wrażeń zakończyła wspólna dyskoteka w budynku remizy OSP.

W piątek uczestnicy obozu zwiedzali Gród Rycerski w Byczynie. Podzieleni na 5 osobowe międzynarodowe grupy, rywalizowali na torze rycerskim strzelając na czas z łuku. Uczyli się pisać gęsim piórem, przymierzali zbroje rycerskie oraz zwiedzali komnatę tortur.
Wieczorem młodzież miała okazję obejrzenia różnorodnych pojazdów ciężarowych, które przyjechały na VII Zlot Master Truck do Polskiej Nowej Wsi.

W sobotę grupy z poszczególnych państw, posadziły dęby na boisku LZS w Naroku. Po południu wszyscy wzięli udział w uroczystym apelu. Wójt Gminy, Marek Leja, wręczył wszystkim uczestnikom pamiątkowe medale, a poszczególne drużyny OSP otrzymały statuetki. Dzień zakończył się pożegnalnym ogniskiem.

W niedzielę, po śniadaniu, uczestnicy z Polski pożegnali gości z Francji i Niemiec, którzy rozjechali się do swoich krajów.  

 

 

 

Opublikował(a): Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Data publikacji: 27-07-2011 08:28
Przewiń do góry