Zaproszenie na Festyn Dębowy

 

Tradycyjnie w ostatni weekend czerwca spotykamy się na wspólnej zabawie podczas Festynu Dębowego w Dąbrowie. Koncerty muzyczne, rozgrywki sportowe, występy kabaretowe, zabawy taneczne, konkursy z nagrodami, wesołe miasteczko oraz program przygotowany przez szkoły z naszej gminy – tak w skrócie można zapowiedzieć zbliżająca się imprezę. Gwiazdą Festynu Dębowego będzie legenda polskiego rocka – zespół RÓŻE EUROPY.

Zespół założył 13 grudnia 1983 roku Piotr Klatt (wokalista, autor tekstów, dziennikarz radiowy i telewizyjny, wielokrotny dyrektor Krajowego Festiwalu Piosenki Polskie w Opolu i Krajowych Eliminacji Konkursu Piosenki Eurowizji) oraz Piotr Frąckiewicz (gitarzysta). Później do zespołu dołączyli  m.in. Artur Orzech (obecnie dziennikarz radiowy i telewizyjny ), Michał Grymuza, Grzegorz K. Witkowski, Maciej Ochman oraz Arek Żurowski i perkusista Darek Kąkol. Oficjalnie zespół po raz pierwszy zaprezentował się na żywo w 1985 roku na Festiwalu w Jarocinie.

Z Różami Europy debiutowała między innymi Edyta Bartosiewicz, która zaśpiewała z zespołem piosenkę zatytułowaną "Jedwab''. Utwór tenprzyniósł zespołowi i wokalistce ogromny rozgłos, trafiając na pierwsze miejsce m.in. Listy Przebojów Programu III PR i dostając nagrodę Programu I PR za najlepszą piosenkę roku. Jedwab” utrzymywał się na pierwszym miejscu listy przebojów Marka Niedźwieckiego przez 5 tygodni, a na samej liście przez 21.Album „Poganie! Kochaj i Obrażaj”, na którym znalazła się kompozycja „Jedwab” był najlepiej sprzedającą się polską płytą w latach 1992-1994.

Największe przeboje Róż Europy pochodzą z początku lat 90-tych. To między innymi „Stańcie przed lustrami”, „Mamy dla was kamienie”, „Rock’n’rollowcy” , „Radio Młodych Bandytów” i „Marihuana”. W roku 2010 „Róże Europy” wystąpiły na wielu koncertach w Polsce, świętując 25 lat działalności. W dorobku Zespołu znajduje się 8 płyt długogrających, z których ostatnia została wydana w 2007 roku. Na Festynie Dębowym usłyszymy najpopularniejsze kompozycje Róż Europy. Dla wszystkich będzie to okazja do posłuchania jednej z najważniejszych polskich grup rockowych ostatniej dekady XX wieku. Obecnie grupa występuje w składzie: Piotr Klatt (voc.), Darek Osiński (gitara basowa), Bartek Wawrzyniak (gitara), Karol Szolc (gitara) i Irek Zaręba (perkusja).

Oprócz Róż Europy, na scenie Festynu Dębowego usłyszymy zespół Tia Maria - grupę z nurtu polskiej muzyki tanecznej. Liderką i wokalistką zespołu jest Agnieszka Andrzejewska. Popularność zespołowi Tia Maria przyniósł przebój „Słoneczne reggae”, który stał się jednym z największych przebojów lata 1996. Do dzisiaj zespół nagrał osiem płyt. Miłośników przebojów bawić będzie grupa coverowa Nagła Zmiana Klimatu, a dla wszystkich niespodzianką będzie występ rockowej grupy Vintage. Jest to trio założone przez byłego wokalistę Oddziału Zamkniętego Krzysztofa Wałeckiego. W repertuarze znajdują się kompozycje nawiązujące do najlepszych lat muzyki rockowej i blues-rockowej. Muzycy występujący w Vintage współpracują z takimi formacjami, jak Dżem, TSA, Złe Psy, czy No Name.

Porcję rozrywki kabaretowej zapewnią nam w tym roku Kabaret Derkacz oraz Kabaret Klaps z Wrocławia. Oba zespoły od lat występują na scenie kabaretowej, zdobywając nagrody na ogólnopolskich przeglądach.

Festyn Dębowy będzie także okazją do zaprezentowania się dzieci i młodzieży ze szkół Gminy Dąbrowa oraz Gminnego Ośrodka Kultury I Rekreacji. Dla nich występ na Festynie jest nie tylko wyróżnieniem, ale także ogromnym przeżyciem. Wierzę, że nie zabraknie tam Panstwa by brawami wspierać nasze pociechy.

Dla najmłodszych, jak co roku, przygotowaliśmy wesołe miasteczko, dla nieco starszych catering i tradycyjne zabawy taneczne. Po raz kolejny wybierzemy „Chłopa jak Dąb”, zatem atrakcji nie zabraknie.

Zachęcamy jednocześnie przedsiębiorców z naszej Gminy do reklamowania się w trakcie Festynu Dębowego.

 

z.janowski 

Opublikował(a): Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Data publikacji: 03-06-2011 08:50
Przewiń do góry