Pójdźmy do Betlejem

Największym i najpiękniejszym przeżyciem w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Naroku jest Spotkanie Opłatkowe  organizowane przez uczniów klasy szóstej, ich rodziców i wychowawcę. Tego typu spotkania należą do wieloletniej tradycji szkoły i wymagają wielkiego zaangażowania uczniów . Również tym razem szóstoklasiści wraz z rodzicami włożyli ogromny wkład i serce w organizację uroczystości. Uczniowie bardzo starannie przygotowali się na to spotkanie wykonując pod okiem wychowawczyni przepiękne  zaproszenia, pamiątkowe upominki, wyjątkową dekorację oraz inscenizację własnego scenariusza jasełek zatytułowanych „ Pójdźmy do Betlejem”.

18 grudnia wieczorną porą na uroczystość przybyli licznie zaproszeni goście wspierający szkołę , nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi placówki. Między innymi Wójt Gminy Marek Leja z małżonką. Wszystkich bardzo serdecznie przywitał Pan Dyrektor Przemysław Gajos życząc spokojnych i radosnych Świąt , zaś gospodyni tegorocznej uroczystości Pani Maria Sikora podziękowała za przyjęcie zaproszenia i życzyła wielu wrażeń, takich, które na długo pozostaną w pamięci i w sercu. W bożonarodzeniowy nastrój gości wprowadził występ uczniów mówiący o tym, że „Betlejem jest blisko i każdego  dnia możesz do niego dojść  – jeśli tylko chcesz”

 Zaś postać diabełka przypomniała, że w Boże Narodzenie każdy  może ogrzać się ciepłem bożej miłości. Wspaniałe występy aktorskie, przepiękne stroje oraz gra światła  ubogacone zostały wspólnie śpiewanymi kolędami przygotowanymi przez Panią Małgorzatę Litwiniec.

Spotkanie opłatkowe stało się okazją do wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju Świąt Bożego Narodzenia do wspólnego kolędowania, połamania się opłatkiem symbolem zgody i przebaczania oraz złożenia sobie życzeń na zbliżające się Święta i nadchodzący Nowy Rok . Biesiadę uświetniły smaczne potrawy wigilijne i pyszne domowe wypieki przygotowane przez rodziców uczniów klasy VI.

m.sikora

 

Opublikował(a): Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Data publikacji: 30-12-2015 12:11
Przewiń do góry