„ Realizacja projektu „ Tradycje adwentowe w Naroku są ciągle żywe” w PSP im. Jana Pawła w Naroku

Czas adwentu jest okresem wyjątkowym i niepowtarzalnym.

 „Adwent to czas ; naszych myśli, naszych słów, naszych czynów, naszego życia.”

 Adwent przypomina nam, że sensem chrześcijańskiej nadziei jest wierne oczekiwanie, gotowość do działania i radosne otwarcie się na spotkanie z Panem.

W okresie przedświątecznym w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II realizowany był kolejny już projekt finansowany przez  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Republiki Federalnej Niemiec oraz  Towarzystwo Społeczno - Kulturalne Niemców w Opolu, a zatytułowany „ Tradycje adwentowe w Naroku są ciągle żywe” (Adventsbräuche sind in Narok lebendig).

 Projekt realizowany był w ramach współpracy z Mniejszością Niemiecką w Naroku oraz programu innowacyjnego „ Ta ziemia od innych droższa” dotyczącego nauczania regionalnego w miejscowej szkole, a jego autorem i koordynatorem była nauczycielka języka niemieckiego Pani Maria Sikora.

Celem projektu były zajęcia warsztatowe związane ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia.  Uczestnicy projektu mieli okazję nauczyć się wykonywania drobnych upominków, ozdób oraz kartek świątecznych z wykorzystywaniem różnych technik plastycznych. Mogli wykazać się kreatywnością i pomysłowością mając do dyspozycji przeróżne materiały. Szczególną atrakcją było pieczenie i ozdabianie pierników i ciasteczek.

Część wykonanych ozdób wraz z przepysznymi pierniczkami i życzenia świątecznymi uczniowie przekazali członkom Mniejszości Niemieckiej w Naroku.

m.sikora

 

Opublikował(a): Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Data publikacji: 30-12-2015 11:59
Przewiń do góry