PRZEDSZKOLE W NAROKU Z NOWYM GRANTEM!

Publiczne Przedszkole im św. Franciszka z Asyżu w Naroku uzyskało  Grant realizujący projekt  "Pszczoła...do Ciebie woła - chroń Nas! " pozyskany poprzez Partnerstwo Borów  Niemodlińskim w ramach programu "Działaj lokalnie"  Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności (PAFW) na mocy umowy zawartej z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce (ARFP).

Grupa nieformalna "Franczeski-Princzeski" działa od 4 X 2009  przy Publicznym Przedszkolu w Naroku, wspierając przedsięwzięcia i innowacje z zakresu edukacji ekologicznej oraz udzielając pomocy przy ich realizacji. We wspomnianym  projekcie podejmuje działania przyrodniczo-ekologiczne, skierowane do instytucji oświatowych znajdujących się na terenie Gminy Dąbrowa, do środowisk lokalnych Naroka, Niewodnik, Skarbiszowa oraz w partnerstwie Stowarzyszenia Miłośników Wsi Chróścina a także do wolontariuszy, firm, mediów.

W grupie zaangażowanych jest 5 osób w tym trzech nauczycieli (Gizela Przybyła - autor i koordynator projektu ) oraz dwoje rodziców (Karolina Lyga i Zuzanna Knosala). Działaniom przewodniczy idea św. Franciszka z Asyżu patrona Ekologów. Jego spojrzenie na naturę jest fascynującym uczuciem, które udziela się wszystkim -  stąd nazwa grupy zainspirowana jego imieniem: Franczesco.

Czas trwania projektu „Pszczoła do Franciszka woła chroń Nas”:  od 1 lipca 2015 do 31 grudnia 2015 roku, wpisuje się w ramy edukacji przyrodniczo-ekologicznej kontynuowanej i przyjętej do realizacji. Podczas realizacji projektu chcemy zwrócić uwagę na enklawy roślin miododajnych oraz roli pszczół i innych owadów w naturze. W  środowiskach lokalnych zostaną postawione „czterogwiazdkowe hoteliki dla owadów”, jako przykład pożytecznego projektowania.

Dzięki przyznanej  dotacji  wychowankowie  narockiego przedszkola m.in. będą mogli odwiedzić gospodarstwo agroturystyczne w Staniszczach Małych, gdzie zostanie im przybliżona tematyka wartości pszczół dla ludzkości.

3 października 2015 r. w przedszkolu  w Naroku, z okazji VI rocznicy nadania imienia patrona św. Franciszka z Asyżu odbędzie się biesiada, połączona  ze świętem miodu.

Gizela Przybyła Dyrektor PSP w Naroku

 

Opublikował(a): Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Data publikacji: 17-09-2015 17:19
Przewiń do góry