Dożynki gminne za nami...

Dziękczynienie za zebrane plony, radość z owoców ciężkiej pracy, szacunek dla tradycji i chleba tworzą istotę tej prastarej uroczystości. W dniu 30 sierpnia rolnicy z gminy Dąbrowa i wszyscy mieszkańcy dziękowali za zebrane plony. Uroczystości rozpoczęła Msza św. w intencji rolników celebrowana przez ks. Proboszcza Marcina Bonka, a następnie barwnym korowodem wszystkie delegacje sołectw z wieńcami udały się na stadion sportowy, gdzie odbyły się obrzędy dożynkowe. Starostami tegorocznych dożynek byli: Urszula Otremba i Norbert Prokop.

Pomimo upalnego dnia frekwencja na impezie dopisywała. Obecni mogli zobaczyć występ mażoretek TUPOT, występ Gminnej Orkiestry Dętej, pokaz iluzjonisty Łukasza podymskiego, występ kabaretu z Rybnika, a na koniec zabawić się na taecznej imprezie.

Podczas dożynek rozstrzygnięto gminny konkurs na NAJPIĘKNIEJSZĄ KORONĘ ŻNIWNĄ. W komisji oceniającej korony była Etnograf Muzeum Wsi Opolskiej - Elżbieta Oficjalska.Komisja stanęła przed nie lada dylematem ponieważ wszystkie korony prezentowały się znakomicie. Ostatecznie podjęli trudną decyzję. I miejsce przypadło dla sołectwa SŁAWICE, II miejsce dla sołectwa NAROK, III miejsce dla DĄBROWY. Pozostałe korony otrzymały wyróżnienia.Wszystkim sołectwom gratulujemy! Zwycięzca zaprezentuje swoją koronę za tydzień podczas dożynek wojewódzkich w Byczynie.

Ogłoszono również werdykt w konkursch: "Moja Zagroda" i "Aktywna Wieś". W jury orzekającym zasiedli sami radni tj.: Ryszard Gonschior, Kazimierz Wojdyła, Alfred Biskup, Mariusz Konopa, Maria Sikora i Jolanta Kubów - kierownik Gminnej Biblioteki. 

Wyniki konkursu "Moja Zagroda"

I miejsce – Magdalena i Krzysztof Szczepaniak  
II miejsce – Helena i Bernard Paszkowscy
III miejsce – Monika i Tomasz Jaworscy
wyróżnienie: Ewa i Henryk Rosińscy

Wyniki konkursu "Aktywna Wieś"

I miejsce – Chróścina
II miejsce – Ciepielowice, II miejsce – Prądy 
III miejsce –  brak
wyróżnienie: Wrzoski i Skarbiszów

 

Opublikował(a): Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Data publikacji: 02-09-2015 10:45
Przewiń do góry