Ochrona przyrody w dotacjach

W ramach programu Działaj Lokalnie na terenie naszej gminy odbywają różne zajęcia, warsztaty, a zaplanowanych jest ich w najbliższym czasie jeszcze sporo. Wszytko to z dziedziny ochrony przyrody. Przypomnijmy, że w czerwcu Partnerstwo Borów Niemodlińskich przekazało granty na realizację zaplanowanych działań 10 organizacjom z terenu dziewięciu gmin Borów. W naszej gminie grant otrzymało Stowarzyszenie Miłośników Chróściny oraz grupa nieformalna z Naroka pod przewodnictwem Pani Gizeli Przybyły. Stowarzyszenie z Chrósciny nawiązało również partnerstwo z grupą młodych wędkarzy z Niemodlina, którzy w planie mają zarybienie Ścinawy miętusem. W wymienionym przedsięwzięciu nawiązuje się obiecująca współpraca stowarzyszenia z PZW Opole. W przyszłym tygodniu zaplanowane jest spotkanie zarządu z Prezesem LGR Opolszczyzna, dyr. PZW Opole, ichtiologiem Jakubem Roszukiem.  
Wszystkie 3 projekty to projekty edukacyjne i wszystkie skupiają wokół siebie najmłodszych mieszkańców naszych terenów.

Chróscina rozpoczęła już działania dot. promocji stanowiska szczeżui (zdjęcia i plakaty poniżej).
Narok niebawem, bo już we wrześniu rozpocznie prace nad pięknym projektem ochrony pszczół. Tytuł zadania:  "Pszczoła ...do Ciebie woła -chroń Nas!". W planach tej grupy szereg interesujących warsztatów twórczych, gdzie zostaną zbudowane oryginalne elementy architektury ogrodowej - hoteliki dla owadów, dalej szkolenia, biesiady, i dużo ciekawych innych zajęć wykształcających proekologiczne nawyki. Partner projektu to również Stowarzyszenie Miłośników Chróściny, które pomagało przy tworzeniu wniosku i udzieliło grupie osobowości prawnej. 

Dążymy zmobilizować i przekonać ,że "wspólne dobro to ochrona środowisk" ,które przynosi wymierne korzyści dla człowieka i przyrody (pasieka ,pszczoła miodna ,roślina miododajna,ul,miód) - napisała we wniosku Pani Gizela.


Życzymy powodzenia i miłej pracy nad realizacją tego projektu.

 

 

 

Opublikował(a): Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Data publikacji: 05-08-2015 10:49
Przewiń do góry