400 lat Zamku w Dąbrowie

Przypadającemu na lipiec 2015 roku jubileuszowi 400-lecia istnienia Zamku w Dąbrowie towarzyszyły wydarzenia niecodzienne, a zaaranżowane przez stowarzyszenie Dąbrowskie Skarby, Sołectwo Dąbrowa pod patronatem Uniwersytetu Opolskiego i Wójta Gminy Dąbrowa. Dwa dni atrakcji na terenie pięknego obiektu zamkowego w otoczeniu wojsk pruskich, legii polsko-włoskiej, wśród dam dworu i pełnym dziedzińcu nie tylko mieszkańców z całej gminy, ale też rycerzy, giermków, snycerzy, kowali, garncarzy, stolarzy i artystów tamtego wieku.

Wśród ważnych punktów programu należy wymienić odsłonięcie tablicy erekcyjnej przez Wójta Gminy Marka Leję oraz przedstawiciela uniwersytetu prof. Marka Masnyka, pokazy tańców i strojów średniowiecznych, pokazy wojsk, a w tym odprawa oficerów, apele, armatnie wystrzały.

Były grupy rekonstrukcyjne w oryginalnym umundurowaniu i z replikami broni. Całej imprezie towarzyszyły przejażdżki dorożką i wozem drabiniastym, koncerty zespołów oraz napitek i swojskie jadło.

A wszystko przy przepięknej, upalnej pogodzie!

 

Opublikował(a): Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Data publikacji: 07-07-2015 11:01
Przewiń do góry