Działamy Lokalnie. NATURALNIE...

Informujemy, że z terenu gminy Dąbrowa, dwie organizacje otrzymają dotacje na realizację zadań z zakresu przyrody. Końcem czerwca Partnerstwo Borów Niemodlińskich ogłosiło wyniki naboru PAFW 2015, przeprowadzonego na terenie 9 gmin. W tegorocznej edycji dotację otrzymają: Stowarzyszenie Miłośników Chróściny na realizację projektu: "Promocja stanowiska szczeżui wielkiej" oraz grupa nieformalna z Naroka, dzieci i rodzice, pod przewodnictwem pani Gizeli Przybyły, na przedsięwzięcie pod nazwą "Pszczoła... do Ciebie woła - Chroń Nas! Oba projekty wpisują się w ścieżkę przyrodniczą Borów DZIAŁAJ LOKALNIE.NATURALNIE. 

Stowarzyszenie w tej edycji programu, cieszy się x 3, bo poprzez partnerstwo, udzieliło osobowości prawnej dla grupy z Naroka oraz dla koła wędkarskiego z Niemodlina, które będzie realizowało równie szczytne przedsięwzięcie: "Poczuj mięte do miętusa", czyli zarybianie.
"Dzięki takim akcjom z pewnością bęziemy bogatsi w wiedzę przyrodniczą, bardziej wrażliwi na nią, może czasem zmęczeni ale szczęśliwi i zaprzyjaźnieni z otaczającym nas światem - barwnym i naturalnym. Wciąż jeszcze, nie jesteśmy dość wyraźnie uświadomieni, że jesteśmy częścią świata przyrody i że powinniśmy jej okazywać odrobinę więcej szacunku" - skomentowała szefowa stowarzyszenia. 

Na tą chwilę chróścińskie stowarzyszenie przeprowadza nabór dzieci na zającia przyrodniczo-artystyczne. Szczegóły poniżej na plakacie informacyjnym. 

plakat a4.jpeg

plakat a4.jpeg

Opublikował(a): Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Data publikacji: 07-07-2015 08:51
Przewiń do góry