Złote Dęby 2015 zostały wręczone

Złote Dęby 2015 zostały wręczone

Drugiego czerwca, w ZS w Dąbrowie,  po raz trzeci, zostały przyznane statuetki „Złote Dęby”.

To nagroda w prestiżowym konkursie, którego celem jest nagrodzenie uczniów szczególnie wyróżniających się postawą oraz osiągających sukcesy w szkole i poza nią, motywowanie ich do samodoskonalenia i promowanie postaw godnych naśladowania.

Nauczyciele, wychowawcy nominowali łącznie 66 uczniów, ze szkoły podstawowej i gimnazjum, dla których jasną wydaje się myśl, że sukces przed wysiłkiem znajduje się tylko w słowniku. Kapituła złożona z przedstawicieli rodziców, nauczycieli i uczniów, po zapoznaniu się z sylwetkami nominowanych, w drodze głosowania, wyłoniła zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

Wszystkim nominowanym i zwycięzcom serdecznie gratulujemy podsuwając jednocześnie pewną myśl:

„Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. To, co się liczy, to odwaga. Więc - rozpocznijcie tam gdzie jesteście, wykorzystajcie co macie i zróbcie to, co możecie aby nie zatrzymywać się i zdobyć kolejny szczyt”.

A oto zwycięzcy:                                                                                                                                          

MAGDALENA MAZUR (SP), ADRIAN CZECH (PG) – w kategorii „Artysta”,

OLIWIA MENDEL (SP), MARTA OTREMBA (PG) – kategorii „Artysta słowa”,

MIKOŁAJ MAKÓWKA (SP), GABRIELA SUPRON, PAWEŁ BIL (PG) – w kategorii  „Filantrop”,

PIOTR BIL (SP), FABIAN ESZIK (PG) – „Mistrz wiedzy dawnej  i niedawnej”, „Mistrz wiedzy historycznej”,

OLIWIA MENDEL (SP), FABIAN ESZIK, VANESSA DZIUK (PG) –  w kategorii  „Poliglota”,

OLIWIA MENDEL (SP), FABIAN ESZIK, MARTA OTREMBA (PG) – w kategorii „Ścisłowiec”,

FBIAN ESZIK, MARTA OTREMBA  - w kategorii „Naukowiec” przewidzianej tylko dla uczniów gimnazjum.

Fabian Eszik (PG) i Oliwia Mendel (SP) otrzymali szczególne wyróżnienie - „Super Uczeń” – przyznawane na koniec trzyletniego etapu edukacyjnego, za zdobycie  największej ilości statuetek.

Tradycją tego konkursu jest  wyróżnienie i uhonorowanie osób i instytucji, które wspomagają pracę szkoły. Niezwykła wrażliwość, pasja, zaangażowanie, bezinteresowność, kreatywność to skarby, którymi dzielą się  przyjaciele, użyczając nam swoich skrzydeł, kiedy nasze zapominają jak latać. Nagrodę „Złote Dęby – Przyjaciel Szkoły” otrzymali : Pani Elżbieta Zelek, Pani Katarzyna Polikowska, Państwo Katarzyna i Tomasz Mende, Pani Małgorzata Bucyk, Państwo  Barbara i Ryszard Gaczkowscy, Państwo Maria i Daniel Szeremetowie, Pan  Hubert Labusga, Pan Tadeusz Jóźków, Wójt Gminy – Pan Marek Leja, Dyrektor GZAESiP – Pan Janusz Staszowski oraz Towarzystwo Przyjaciół Opola.

Mamy nadzieję, że piękna statuetka, zaprojektowana przez panią Renatę Planert - Palak, wykonana w pracowni kowalstwa stylowego, przez artystę Janusza Sawicza jest cenną nagrodą za odwagę i trud.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy zwycięzcom tegorocznej edycji konkursu „Złote Dęby” i życzymy sukcesów w kolejnych latach.                        

D. Książek

 

 

 

Opublikował(a): Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Data publikacji: 08-06-2015 00:03
Przewiń do góry