Dziś jest: poniedziałek, 21-08-2017
Imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty
Data publikacji: 19-01-2015 18:11 Opublikował: Katarzyna Gołębiowska-Jarek

Dotacje z WFOŚ dla osób fizycznych i wspólnot mieszkaniowych

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom potencjalnych inwestorów oraz mając na celu upowszechnienie nowoczesnych technologii służących ograniczeniu niskiej emisji, wytwarzaniu energii cieplej i elektrycznej oraz wspieraniu inwestycji proekologicznych w regionie, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu uruchomił program dający możliwości finansowania przedsięwzięć wspierających zakup i montaż instalacji wykorzystujących rozproszone, odnawialne źródła energii.

Program skierowany jest do:

• osób fizycznych;
  • wspólnot mieszkaniowych.

będących właścicielami, współwłaścicielami lub wieczystymi użytkownikami mieszkań i nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi położonych na terenie województwa opolskiego.
Wsparciem finansowym w formie dotacji, będą objęte przedsięwzięcia polegające na zakupie i montażu mikroinstalacji odnawialnych źródeł do produkcji energii cieplnej lub energii elektrycznej takie jak:

• pompy ciepła,
  • instalacje solarne,
  • systemy fotowoltaiczne,
  • małe elektrownie wiatrowe.

Link pomocniczy do strony internetowej WFOŚ:  http://www.wfosigw.opole.pl/node/377

WFOŚ.png