Klub Seniora w Dąbrowie już działa. Zapraszamy Seniorów na zajęcia    *  *  *   Program Maluch + - jest dofinansowanie, jest decyzja - budujemy żłobek w obiekcie po Gimnazjum w Żelaznej.

Dziś jest: czwartek, 15-11-2018
Imieniny: Amielii, Idalii, Leopolda

Gmina Dąbrowa Mogileńska

16 maja 2014 roku Rada Gminy Dąbrowa (woj. opolskie) oraz Rada Gminy Dąbrowa (woj.kuj.-pomorskie) podpisały uroczyście Akt Partnerstwa i Umowę Współpracy (podstawa: UCHWAŁA Nr XXXVIII/297/14 Rady Gminy Dąbrowa z dnia 28 kwietnia 2014 r.w sprawie wyrażenia woli nawiązania współpracy partnerskiej z gminąDąbrowa, w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie mogileńskim). Współpraca z tą gminą trwa już od czerwca 2012 roku, kiedy pierwszy raz przedstawiciele gminy Dąbrowa odwiedzili naszą gminę i poznali jej specyfikę oraz plany na przyszłość. 

 

 

Dąbrowa to rolnicza gmina z pięknymi lasami, którą cechuje niezwykła harmonia nizinnego krajobrazu. Położona jest w południowej części województwa kujawsko-pomorskiego w powiecie mogileńskim. Zajmuje obszar 11.051 ha, z czego blisko 21% stanowią piękne, czyste lasy będące naturalną ostoją licznej zwierzyny leśnej.

 Wyjątkowy walor to także ciekawe położenie regionalne gminy, na pograniczu gdzie mieszają się wpływy kulturowe Wielkopolski, Kujaw i Pałuk. Można tu znaleźć nie tylko ślady niezwykłej historii, ale i zobaczyć dynamicznie zmieniające się wsie, gdzie rolnictwo godnie czerpie z dorobku i tradycji poprzednich pokoleń i z powodzeniem, płynnie przystosowało się do surowych unijnych standardów.

Ludność Gminy Dąbrowa liczy 4761 mieszkańców, którzy zamieszkują w 14 wsiach.

Blisko 600 dzieci i młodzieży korzysta z sieci oświatowej, którą tworzą Zespół Szkół w Dąbrowie (w jego skład wchodzi przedszkole, szkoła podstawowa i gimnazjum) Szkoła Podstawowa w Szczepanowie z Filią w Słaboszewie i Szkoła Podstawowa w Parlinie. 

 Myśląc o przyszłości młodego pokolenia mieszkańców gmina w szerokim zakresie realizuje inwestycje ekologiczne. Pod koniec lat 90-tych wybudowano biologiczno – chemiczną oczyszczalnię ścieków typu Flygt w Dąbrowie. Skanalizowane jest ponad 60 % gospodarstw domowych i w dalszym ciągu realizowane są kolejne inwestycje w tym zakresie.
 

Strona internetowa partnera: http://www.ug-dabrowa.pl/Aktualnosci.aspx%20 

 

 

  • 04-06-2012 14:01

    WIzyta delegacji z Lengede_2012

    W dniach od 1 czerwca 2012 r. do 4 czerwca 2012 r. gościliśmy w Naszej Gminie delegację z Lengede w Niemczech – miasta partnerskiego

  • 05-05-2014 11:50

    Dąbrowa w ... Dąbrowie

    Od piątku gościliśmy w naszej gminie przyjaciół z kujawsko-pomorskiego. Wójt tamtejszej Gminy Dąbrowa, Marcin Barczykowski, któremu towarzyszyła delegacja strażaków, przez 3 dni z bliska przyglądał się naszej gminie. Dla obydwu stron to szalenie pożyteczne ...


Data modyfikacji:
 15-01-2015 15:23
Opublikował: Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Modyfikował: Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Powrót do poprzedniej strony »