Klub Seniora w Dąbrowie już działa. Zapraszamy Seniorów na zajęcia    *  *  *   Program Maluch + - jest dofinansowanie, jest decyzja - budujemy żłobek w obiekcie po Gimnazjum w Żelaznej.

Dziś jest: piątek, 27-04-2018
Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

Wybory Samorządowe w Gminie Dąbrowa

W najbliższą niedzielę, 16 listopada, odbędą się Wybory Samorządowe, w których mieszkańcy Gminy Dąbrowa wybiorą radnych gminy, powiatu i sejmiku województwa, a także wójta.

Gdzie głosujemy?
Lokale wyborcze czynne będą od godziny 7.00 do 21.00
Tutaj podajemy adresy lokali wyborczych: PDFObwieszczenie_adresy obwodów.pdf

Ważne jest to, że od tego roku mamy możliwość głosowania w Żelaznej, Wrzoskach, natomiast w Mechnicach zmieniła się lokalizacja lokalu wyborczego.
Lokale wyborcze dostosowane dla osób niepełnosprawnych znajdują się w Dąbrowie, Chróścinie, Ciepielowicach, Mechnicach (pawilon sportowy LZS Mechnice), Prądach, Karczowie, Wrzoskach (budynek świetlicy wiejskiej)

Obwieszczenia Gminnej Komisji Wyborczej o kandydatach

na radnych do Rady Gminy:  PDFOBWIESZCZENIE_Rada Gminy.pdf
oraz na Wójta: PDFOBWIESZCZENIE_Wójt Gminy.pdf

W przypadku naszej Gminy mimo, że jest zarejestrowany tylko jeden kandydat na Wójta wybory się odbywają, a głosowanie  polega na wyborze opcji "TAK" lub "NIE"  przy nazwisku jedynego kandydata.

Kto i gdzie może głosować?
W wyborach samorządowych może wziąć udział obywatel RP oraz obywatel Unii Europejskiej niebędący obywatelem polskim, który najpóźniej w dniu głosowania kończy 18 lat, oraz stale zamieszkuje na obszarze gminy.
Głosować możemy tam, gdzie jesteśmy zameldowani. Jeżeli mieszkamy poza miejscem zameldowania musimy dopisać się do rejestru wyborców i udowodnić fakt stałego zamieszkania.

Ile głosów oddamy?

W wyborach samorządowych w naszej gminie oddamy trzy lub cztery głosy ( w zależności od okręgu):

1)    jeden na wójta (tak lub nie)

2)    jeden na radnego gminy (okręgi: 1,4,7,15)

3)    jeden na radnego powiatu

4)    jeden na radnego sejmiku wojewódzkiego.

Obwieszczenie o okręgach, ich granicach i numerach: PDFObwieszczenie_okręgi_numery i granice.pdf

Jeżeli Państwowa Komisja Wyborcza nie przedłuży ciszy wyborczej po godzinie 21 w niedzielę, 16 listopada poznamy wstępne, sondażowe wyniki wyborcze.

Wszystkie komunikaty i obwieszczenia wyborcze znajdują się w zakładce "Wybory samorządowe 2014" w naszym  Biuletynie Informacji Publicznej (ikonka BIP - w prawym górnym rogu strony).

Data publikacji: 14-11-2014 10:41
Data modyfikacji: