Tereny inwestycyjne w Gminie Dąbrowa: Węzeł Prądy, szczegóły na stronie internetowej    *  *  *    Stanowcze NIE! dla zmiany granic Gminy Dąbrowa. 96 % przeciw proponowanej zmianie granic. Szczegóły konsultacji społecznych w aktualnościach i na stronach BIP    *  *  *      

Dziś jest: środa, 22-11-2017
Imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka
Data publikacji: 19-08-2014 10:31 Opublikował: Grzegorz Jeziorański

Komunikat Polskiej Spółki Gazownictwa

Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. Oddział w Zabrzu, Zakład w Opolu informuje:
Realizacja przedsięwzięcia dotyczącego poprowadzenia sieci gazowej przez Gminę Dąbrowa oraz Komprachcice rozpoczęła się w I kwartale 2012 roku. Obecnie inwestycja jest bliska ukończenia. W Komprachcicach zakończone zostały prace odbiorowe oraz oznakowana została trasa gazociągu. Do tej pory wybudowano 96% zakresu rzeczowego w gminach Dąbrowa (trasa Wrzoski – Chróścina – Mechnice – Turzak) oraz Komprachcice (Wawelno – Polska Nowa Wieś – Komprachcice – Osiny). Do wykonania pozostaje jeszcze niewielki odcinek w miejscowości Wawelno. Aby zamknąć cały projekt oraz rozpocząć procedurę przyłączeniową konieczne jest wykonanie zakresu rzeczowego w 100%.
Ze względu na upadłość układową głównego wykonawcy, Inwestor został zmuszony do podjęcia działań zmierzających do zakończenia prac w ramach wykonawstwa zastępczego. Nie mniej wymaga to przeprowadzenia procedury przetargowej, która jest w trakcie opracowywania. Jeżeli chodzi o procedurę przyłączeniową, to warto odwiedzić stronę - www.psgaz.pl gdzie krok po kroku można dowiedzieć się, jakie dokumenty są potrzebne aby przyłączyć się do sieci gazowej, lub też bezpośrednio skontaktować się z Rejonem Dystrybucji Gazu Opole (tel. 77 44 35 234 - pan Wojciech Baran).
 

Powrót do poprzedniej strony »