Stanowcze NIE! dla zmiany granic Gminy Dąbrowa. 96 % przeciw proponowanej zmianie granic. Szczegóły konsultacji społecznych w aktualnościach i na stronach BIP

Dziś jest: niedziela, 23-07-2017
Imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy
Data publikacji: 14-08-2014 10:43 Opublikował: Katarzyna Gołębiowska-Jarek

Parafia Chróścina zaprasza na dożynki

Parafia Chróścina zaprasza na dożynki!

Tym razem Gmina Dąbrowa doroczne święto rolników, dożynki, obchodzić będzie w sołactwach Mechnice i Chróścina. Zapraszamy nie tylko mieszkańców gminy, bowiem szykuje się mnóstwo atrakcji.

W sobotę (23 sierpnia) od godziny 19.00 zabawa taneczna z zespołem "Dimon". W niedzielę uroczystości rozpocznie oczywiście msza święta dożynkowa w kościele w Chróścinie, a wielobarwny korowód dożynkowy ulicami Mechnic i Chróściny wyruszy o godz. 14.00.

Wśród niedzielnych atrakcji m.in. występ zespołów "Toby" z Monachium i "Buraky". Tę drugą grupę tworzą samorządowcy - burmistrzowie, radni oraz kierownicy. Inicjatorem powołania i liderem zespołu jest burmistrz Wołczyna Jan Leszek Wiącek. Repertuar „Buraków” to gama znanych hitów disco polo, piosenek biesiadnych i ludowych oraz muzyka góralska i grecka.

Podczas dożynek nie zabraknie oczywiście m.in. wesołego miasteczka dla najmłodszych oraz pysznego śląskiego kołacza.

plakat_dożynki.jpeg