Klub Seniora w Dąbrowie już działa. Zapraszamy Seniorów na zajęcia    *  *  *   Program Maluch + - jest dofinansowanie, jest decyzja - budujemy żłobek w obiekcie po Gimnazjum w Żelaznej.

Dziś jest: piątek, 23-02-2018
Imieniny: Damiana, Romana, Romany

Mażoretki TUPOT jadą na Mistrzostwa Świata!

Mażoretki "Tupot" jadą na Mistrzostwa Świata!

Mażoretki "Tupot" zostały nominowane do Mistrzostw Świata w Pradze. Wydarzenie to będzie miało miejsce w dniach 28-30 sierpnia 2014 w stolicy Czech. Spotkają się tam najlepsze zespoły mażoretkowe z różnych państw.

Parada w  Czerwionce

Sezon 2013/14 był kolejnym pasmem sukcesów mażoretek "Tupot" działających przy Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Dąbrowie. Trenerem i choreografem zespołu jest Barbara Kajdzik. Zdobycie wysokich miejsc podczas VI Ogólnopolskiego Festiwalu Mażoretek "Parada" w Czerwionce-Leszczynach (11 maja)., zapoczątkowało tegoroczne osiągnięcia. W Czerwionce  mażoretki z Dąbrowy zaprezentowały po raz pierwszy swój tegoroczny program, który przygotowywały przez cały rok podczas wytrwałych treningów. W czasie "Parady" dziewczęta wystąpiły w dwóch kategoriach wiekowych: kadetek i juniorek, zdobywając: V miejsce solo baton - Kinga Prudlik, IV miejsce - mini-formacja kadetek, V miejsce - mix kadetek. W "Paradzie" brały udział 24 zespoły mażoretkowe z całej Polski.

Mistrzostwa Polski w Kędzierzynie-Koźlu

Bardzo dobrą formę mażoretki "Tupot"  potwierdziły  dwa tygodnie później podczas XVI Mistrzostw Polski Mażoretek w Kędzierzynie-Koźlu (24-25 maja). Największe osiągnięcia to: brązowy medal - mix kadetki (Marta Angel, Magdalena Bogusławska, Weronika Knosala, Julia Langner, Martyna Lach, Elżbieta Lach, Kinga Prudlik), V miejsce solo baton kadetki - Kinga Prudlik, IV miejsce - solo podwójny baton Kamila Lach.  Pięknie zaprezentowała się również najmłodsza, przedszkolna grupa mażoretkowa z Dąbrowy -"Mały Tupot", która zajęła wysokie IV miejsce i swoim wdziękiem podbiła serca publiczności. Dzięki udanym występom podczas zawodów w Kędzierzynie-Koźlu, mażoretki zostały nominowane do najwyższych rangą zawodów - Mistrzostw Świata!

Wszystkim mażoretkom zespołu "Tupot" składamy wielkie gratulacje, życzymy dalszych sukcesów, wytrwałych treningów i udanych występów podczas Mistrzostw Świata w Pradze. Trzymamy za was kciuki.

Chętne dziewczęta w wieku 5-16 lat natomiast zapraszamy od września 2014 r na zajęcia mażoretek "Tupot" do Gminnego Ośrodka Kultury w Dąbrowie.

Barbara Kajdzik

Data publikacji: 07-07-2014 12:56