Tereny inwestycyjne w Gminie Dąbrowa: Węzeł Prądy, szczegóły na stronie internetowej    *  *  *    Stanowcze NIE! dla zmiany granic Gminy Dąbrowa. 96 % przeciw proponowanej zmianie granic. Szczegóły konsultacji społecznych w aktualnościach i na stronach BIP    *  *  *      

Dziś jest: niedziela, 22-10-2017
Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysława
Data publikacji: 13-05-2014 08:37 Opublikował: Katarzyna Gołębiowska-Jarek

XV Wojewódzki Festiwal Liść Dębu

Ostatni piątek i sobota to artystyczne występy dzieci i młodzieży z całej opolszczyzny podczas Jubileuszowego, bo już XV Festiwalu Liść Dębu 2014. Tradycyjnie Festiwal odbył się w Zespole Szkół w Dąbrowie. W przeglądzie wzięło udział 30 solistów, 13 duetów, 19 zespołów wokalnych , co stanowi ogólną liczbę ponad 230 uczestników dwóch festiwalowych dni. Wykonawców oceniało Jury w składzie: p. Maria Przebindowska, p. Andrzej Przebindowski, p. Aleksandra Ślepecka, p. Barbara Lewandowicz-Witkowska, p. Urszula Bartczak biorąc pod uwagę: dobór repertuaru, intonację, dykcje i emisję głosu oraz ogólny wyraz artystyczny.
Kierownictwo Artystyczne w składzie: mgr Małgorzata Kownacka-Rusnak– nauczyciel Zespołu Szkół w Dąbrowie, mgr Hubert Labusga – nauczyciel Zespołu Szkół w Dąbrowie.
Imprezą towarzyszącą był konkurs plastyczny „Impresje muzyczne", który polegał na samodzielnym wykonaniu pracy inspirowanej dowolnym utworem muzycznym.  Zgłoszono blisko 50 prac.

 

WYNIKI:

Po przesłuchaniu solistów w ciągu pierwszego dnia Jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria klas I-III szkoły podstawowej:

I miejsce : Kamila Kałuża PSP nr 2 Opole

II miejsce: Natalia Lasek PSP nr 3 Brzeg

III miejsce:  Oliwia Kwiecień ZS Dąbrowa

Wyróżnienia: Laura Gadzińska PSP Sławice, Martyna Gajdzica ZGSP Pawłowiczki, Martyna Kozioł PSP nr 7 Opole

Kategoria Domy Kultury I-III szkoły podstawowej:

I miejsce : nie przyznano

II miejsce: Zuzanna Letka GOKiR Dąbrowa

III miejsce:  nie przyznano     

Kategoria klas IV-VI szkoły podstawowej:

I miejsce: Kamil Janoszek PSP Domecko

II miejsce: Wiktoria Burzyńska PSP nr 2 Opole, Aleksandra Ludwig PSP Izbicko

III miejsce: Milena  Łyga ZS Dąbrowa, Wiktor Troczka SP nr 4 Namysłów

Wyróżnienia: Julia Mikulisz ZSP Maciowakrze, Jessica Stellmach PS nr 7 Opole, Agnieszka Fiałka PSP Skorogoszcz. Julia Nolda ZGSP Pawłowiczki

 Kategoria Domy Kultury IV-VI szkoły podstawowej:

I miejsce : Sonia Gielnik SOK Komprachcice

II miejsce: Maciej Drzazga Pawłowiczki

III miejsce:  nie przyznano

Kategoria klas I-III gimnazjum:

I miejsce: Patryk Dybka PG nr 1 Namysłów, Katarzyna Bazal PG nr 3 Brzeg

II miejsce: Urszula Sękowska ZGSP Pawłowiczki

III miejsce:  nie przyznano

Wyróżnienia Paulina Klosa PG Prószków, Magdalena Kowalczyk ZS Dąbrowa, Aleksandra Calicka PG nr 9 Opole

Kategoria Domy Kultury I-III gimnazjum:

I miejsce : Agnieszka Treffon ZGSP Pawłowiczki

II miejsce: nie przyznano

III miejsce: nie przyznano

Wyróżnienie: Karolina Kornatowska GOKiR Dąbrowa

Nagroda Dyrektora GOKiR w Dąbrowie: Katarzyna Bazal PG nr 3 Brzeg

Nagroda im. Karola Musioła: Kamil Janoszek PSP Domecko, Patryk Dybka PG nr 1 Namysłów

Nagroda Filharmonii Opolskiej (udział w wystepie):

Agnieszka Treffon Pawłowiczki, Patryk Dybka PG nr 1 Namysłów, Kamil Janoszek PSP Domecko, Kamila Kałuża PSP nr 2 Opole

W ciągu drugiego dnia prezentowały się duety i zespoły. Oto wyniki:

Kategoria klas I-III szkoły podstawowej:

I miejsce  - Patrycja Konarska, Paweł Niewęglowski PSP nr 3 Brzeg

II miejsce  - Martyna Gajdzica, Kamil Wilk ZGSP Pawłowiczki, Martyna Kozioł, Maja Grygierczyk PSP nr 7 Opole

Kategoria Domy Kultury I-III szkoły podstawowej:

I miejsce : nie przyznano

II miejsce: nie przyznano

III miejsce:  Natalia Dziuk, Dominika Taboł  GOKiR Dąbrowa

 

Kategoria klas IV-VI szkoły podstawowej:

I miejsce – Wiktoria Malik, Michał Treffon ZGSP Pawłowiczki

II miejsce- Jessica Stellmach, Piotr Skrzipczyk PSP nr 7 Opole

III miejsce- Mała Gama Laura Wróblewska, Sylwia Kocot SP nr 4   Namysłów, Magdalena Szelewska, Maja Miążek PSP nr 2 Opole

 

Kategoria klas I-III gimnazjum:

I miejsce – Agnieszka Sawicka, Magdalena Michalak PG nr 3 Brzeg

II miejsce – Adrianna Mojzyk, Karolina Kornatowska PG Dąbrowa

III miejsce – Jessica Glombek, Paulina Hennek PG  Żelazna

 

Po przesłuchaniu wykonawców postanowiło przyznać wyróżnienia i nagrody:

ZESPOŁY

Kategoria klas I-III szkoły podstawowej:

I miejsce  - Psotki PSP nr 2 Opole

II miejsce  - Iskierki PSP nr 3 Brzeg

III miejsce  - Zespół Wokalny ZS Dąbrowa

Kategoria klas IV-VI szkoły podstawowej:

I miejsce- Gama SP nr 4 Namysłów

II miejsce- Cantare 1 ZGSP Pawłowiczki, Trzy plus jeden PSP Włodzienin

III miejsce- Kalejdoskop PSP nr 2 Opole

Wyróżnienie: Zespół Wokalny ZS Dąbrowa

Kategoria Domy Kultury IV-VI szkoły podstawowej:

I miejsce : Cztery żywioły GOK Dobrzeń Wielki

II miejsce: nie przyznano

III miejsce:  nie przyznano

 

Kategoria klas I-III gimnazjum:

I miejsce: – DOMINATA PG nr 1 Namysłów, Bracia i Przyjaciele PG nr 3 Brzeg

II miejsce: –  Zespół Wokalny PG Korfantów

III miejsce:  nie przyznano

Wyróżnienie Rainbow Brick - PG Dąbrowa

 

Nagroda Wójta Gminy Dąbrowa: 

Zespół Bracia I Przyjaciele PG nr 3 Brzeg

 

Nagroda Filharmonii Opolskiej „Osobowość festiwalu” :

Zespół DOMINANTA PG nr 1Namysłów, Zespół Bracia i Przyjaciele PG nr 3 Brzeg

Duet: Patrycja Konarska, Paweł Niewęgłowski PSP nr 3 Brzeg

Duet: Wiktoria Malik, Michał Treffon ZGSP Pawłowiczki

Nagroda Dyrygentów Programu  Śpiewająca Polska:

p. Monika Wasik-Rydzy

 

KONKURS PLASTYCZNY "MUZYCZNE IMPRESJE"

Kategoria klas I-III szkoły podstawowej:

I miejsce : Fiuk Weronika PSP nr 7 Opole

II miejsce: Mendel Nadia PSP Dąbrowa

III miejsce: Kołodziej Zuzanna  PSP Dąbrowa

Wyróżnienia: Musiał Jakub PSP Dąbrowa, Jessa Dagmara PSP Dabrowa, Taboł Dominika PSP Dąbrowa             

      

Kategoria klas IV-VI szkoły podstawowej:

I miejsce: Kozioł Karolina PSP nr 7 Opole

II miejsce: Kokot Aleksander PSP Dąbrowa

III miejsce: Kiliańczyk Natalia PSP nr 7 Opole, Bil Piotr PSP Dąbrowa

Wyróżnienia: Rumin Celestyna PSP Dąbrowa, Klemens Weronika PSP nr 7 Opole, Mazur Magdalena PSP Dąbrowa, Stelmach Jessica PSP nr 7 Opole

Kategoria klas I-III gimnazjum:

I miejsce: Czech Adrian PG Dąbrowa, Dziuk Vanessa PG Dąbrowa

II miejsce: Czerner Patrycja ZGSP Pawłowiczki, Własiewicz Anna ZGSP Pawłowiczki

III miejsce: NIE PRZYZNANO

Wyróżnienia: Kotynia Jan PG Dąbrowa

 

 

 

 

 

 

 

Powrót do poprzedniej strony »