Klub Seniora w Dąbrowie już działa. Zapraszamy Seniorów na zajęcia    *  *  *   Program Maluch + - jest dofinansowanie, jest decyzja - budujemy żłobek w obiekcie po Gimnazjum w Żelaznej.

Dziś jest: sobota, 20-10-2018
Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

Miniolimpijczyk 2014

W ZS w Chróścinie 6 maja zorganizowany został 8. już turniej sportowy Miniolimpijczyk 2014. Bohaterami zawodów byli uczniowie z klas I-III z Chróściny, Sławic i SP nr 2 w Opolu. Fundatorem nagród dla młodych sportowców był wójt Gminy Dąbrowa, Marek Leja.

Rywalizacja była szalenie zacięta, a doping licznie zgromadzonych kibiców wręcz ogłuszający. Uczniowie najmłodszych klas rywalizowali w różnych konkurencjach. Slalom z użyciem piłki tenisowej i kija hokejowego, kozłowanie piłki, toczenie jej po ziemi, zajęcze skoki - to tylko niektóre konkurencje. Co najbardziej rzucało się w oczy, to niebywała ambicja dzieci, wielkie zaangażowanie oraz fair play towarzyszące zawodom od początku do końca.

Za każde zwycięstwo sędziowie przyznawali 3 pkt i odpowiednio za kolejne miejsca 2 i 1. W rywalizacji klas pierwszych zwyciężyła szkoła ze Sławice (11 pkt), przed Opolem (10) i Chróściną (9). W drugich klasach bezkonkurencyjni byli gospodarze z Chróściny (15) przed Opolem (10) i Sławicami (6). Rywalizację klas trzecich sukcesem zakończyli goście z Opola (17) przed Chróściną (16) i Sławicami (8). W klasyfikacji generalnej szkół zwyciężyła SP nr 2 w Opolu przed Chróściną i Sławicami. Puchary i medale dla wszystkich uczestników osobiście wręczał fundator, wójt Marek Leja, który na koniec podziękował młodym sportowcom za pasję, talent i zaangażowanie prezentowane podczas zawodów.

Miłym akcentem na koniec był poczęstunek. Tradycyjnie już słodkie bułeczki ufundował sportowcom piekarz z Chróściny Jacek  Kręcichwost.

 

 

 

 

Data publikacji: 07-05-2014 10:30
Data modyfikacji:
 07-05-2014 10:50
Opublikował: Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Modyfikował: Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Powrót do poprzedniej strony »