Klub Seniora w Dąbrowie już działa. Zapraszamy Seniorów na zajęcia    *  *  *   Program Maluch + - jest dofinansowanie, jest decyzja - budujemy żłobek w obiekcie po Gimnazjum w Żelaznej.

Dziś jest: poniedziałek, 22-10-2018
Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysława

Dąbrowa w ... Dąbrowie

Od piątku gościliśmy w naszej gminie przyjaciół z kujawsko-pomorskiego. Wójt tamtejszej Gminy Dąbrowa, Marcin Barczykowski, któremu towarzyszyła delegacja strażaków, przez 3 dni z bliska przyglądał się naszej gminie. Dla obydwu stron to szalenie pożyteczne doświadczenie. Nasza gmina ma o jedno sołectwo więcej, podobną wielkość, za to różne doświadczenia w wielu obszarach działalności. Rzecz w tym, aby obydwie strony z takich wizyt wyciągały dla siebie to co najlepsze.

Pierwszy dzień wizyty stał pod znakiem rywalizacji sportowo-pożarniczej. Na boisku w Dąbrowie „Turniej Przyjaźni” o puchar naszego Wójta Marka Lei wywalczyła OSP Sławice.

Sobota, to już przede wszystkim uroczystości związane z nadaniem sztandaru dla OSP Dąbrowa. Uroczysta msza, poświęcenie sztandaru, nadanie odznaczeń, okolicznościowe przemówienia, poświęcenie nowego wozu strażackiego, a na koniec festyn przed dąbrowską remizą. Słowa uznania należą się organizatorom (strażakom), którzy nie dali się „złamać” pogodzie i mimo nieprzychylnej aury (deszczu) znakomicie zorganizowali całą uroczystość. Nie zawiedli także mieszkańcy gminy, tłumnie uczestnicząc zarówno w części oficjalnej, jak i tej bardziej rozrywkowej.

Zachwyceni też byli goście , którzy dodatkowo mieli okazję tego dnia zwiedzić strażnice w naszej gminie. „Macie sprzęt, którym można się tylko chwalić!  W ogóle jesteście bardzo zorganizowaną społecznością i nie jest to tylko kurtuazja” – chwalił nas Wójt Gminy Dąbrowa Marcin Barczykowski.

W niedzielę goście wrócili do domu, ale już wiadomo, że w weekend 16-18 maja władze Gminy Dąbrowa z woj. kujawsko-pomorskiego przyjadą do nas raz jeszcze, aby zobaczyć, jak w praktyce funkcjonuje u nas fundusz sołecki.

 

 

 

 

Data publikacji: 05-05-2014 11:50
Data modyfikacji:
 05-05-2014 12:14
Opublikował: Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Modyfikował: Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Powrót do poprzedniej strony »