Dziś jest: niedziela, 19-11-2017
Imieniny: Elżbiety, Faustyny, Pawła
Data publikacji: 10-03-2014 21:14 Opublikował: Katarzyna Gołębiowska-Jarek

Projekty złożone w ramach Odnowy wsi...

Dzisiaj przez Partnerstwo Borów Niemodlińskich ogłoszona została lista wniosków wytypowanych do dofinansowania w ramach naboru Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju - Odnowa i rozwój wsi. Był to już ostatni nabór w okresie finansowania PROW 2007-2013.  Na liście znajdują się dwa projekty naszej gminy:

1.    „Modernizacja świetlicy wiejskiej w zabytkowym budynku wyszynku w Naroku”. Wartość całkowita zadania to 179 630,12 zł. Wnioiskowana kwota dofinansowania to 116 833,00 zł

Realizacja zadania poprzez docieplenie ściany tylnej i ścian bocznych, położenie tynku ciepłochronnego na elewacji frontowej z zachowaniem i renowacją detali ceramicznych oraz odtworzeniem dekoracyjnych elementów więźby dachowej, wymiana obróbek blacharskich, stolarki okiennej i drzwi głównych wejściowych. Zaplanowano również wykonanie izolacji przeciwwilgociowej oraz wzbogacenie architektury obiektu poprzez utworzenie nad wejściem głównym dwuspadowego zadaszenia - forma wiaty kryta dachówką ceramiczną wzniesiona na filarach.

2.    „Zagospodarowanie terenu przy świetlicy wiejskiej we Wrzoskach na cele rekreacyjno-sportowe”. Wartość całkowita zadania to 372 374,85 zł a wnioskowana kwota dofinansowania zadania to 242 195,00 zł.

Przedmiotem inwestycji jest budowa boiska wielofunkcyjnego do gry w siatkówkę i koszykówkę, budowa 2 wiat drewnianych o wymiarach 5x5m z dachówką ceramiczną, placu zabaw składającego się z 9 elementów i powiązań komunikacyjnych z istniejącym obiektem. Budowa terenu rekreacyjnego obejmuje budowę parkingu, chodników, wyposażenie terenu rekreacyjnego (kosze do koszykówki, ławki, kosze na odpady, tablice informacyjne, stojaki na rowery, ogrodzenie), wywóz ziemi z korytowania i udekorowanie zielenią. Boisko wielofunkcyjne posiadać będzie nawierzchnię asfaltową, ogrodzenie o wysokości 4m, dwie bramy wejściowe  i odprowadzenie wód opadowych  opaską z rury PCV 160mm. Zaprojektowane powiązania komunikacyjne wykonane będą z kostki betonowej o gr. 6cm, chodniki o różnej szerokości o nawierzchni układanej ze spadkiem poprzecznym. Projektowany plac zabaw jest w kształcie koła wpisanego w prostokąt o średnicy 17m. Otoczony chodnikiem szerokości 1,2m z dojściem z trzech stron. Przestrzeń nawierzchni placu zabaw wypełniona będzie piaskiem.

Realizacja obu zadań jeszcze w tym roku.