Klub Seniora w Dąbrowie już działa. Zapraszamy Seniorów na zajęcia    *  *  *   Program Maluch + - jest dofinansowanie, jest decyzja - budujemy żłobek w obiekcie po Gimnazjum w Żelaznej.

Dziś jest: niedziela, 21-10-2018
Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Obchody Dnia Chorego

 

„…..są takie krzyże ogromne.
gdy kochając za innych się kona.
To z nich spada się 
jak grona wyborne –
w Matki Bożej otwarte ramiona.”
( Ks. Jan Twardowski)

Dnia 11 lutego obchodzimy ustanowiony przez Papieża Jana Pawła II w 1992 roku Dzień Chorego. Z tej okazji w naszej parafii zorganizowano spotkanie dla osób chorych i cierpiących. 
Ks. Proboszcz Witold Walusiak odprawił Mszę Świętą w intencji chorych oraz udzielił im Sakramentu Namaszczenia .
Następnie w odnowionej sali świetlicy wiejskiej bardzo serdecznie przywitali chorych  oraz zaproszonych gości ks. Proboszcz oraz szefowa Parafialnego Zespołu Caritas Pani Urszula Glombek. 
Przy poczęstunku przygotowanym przez członkinie Caritas była możliwość obejrzenia  programu artystycznego zaprezentowanego przez uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Naroku, działających w Szkolnym Kole Caritas. Każdy z obecnych otrzymał wykonanego przez dzieci anioła symbolizującego opiekę bożą. Uczniowie miejscowej szkoły wiedzą, że każdy chory i podeszły wiekiem człowiek zasługuje na pomoc, dobre słowo, szacunek życzliwość.

Maria Sikora

 

 

 

 

Data publikacji: 05-03-2014 08:07
Data modyfikacji:
 05-03-2014 09:19
Opublikował: Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Modyfikował: Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Powrót do poprzedniej strony »