Zanim odpalisz petardę   pomyśl o zwierzętach domowych !!   *  *  * 24 grudnia 2018 roku Urząd Gminy Dąbrowa będzie nieczynny  *  *  *

Dziś jest: piątek, 14-12-2018
Imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny

Kolędnicy misyjni

Święta Bożego Narodzenia to najważniejsze i jednocześnie najbogatsze w tradycje i obrzędy ludowe święto. Jednym z tych obrzędów jest zwyczaj kolędowania i odwiedzania domów przez kolędników. Uczniowie PSP im. Jana Pawła II w Naroku pielęgnując ten piękny zwyczaj z niezwykłym zaangażowaniem wędrowali pod opieką nauczycielek Marii Ludwig oraz Marii Sikory po zagrodach mieszkańców Naroka. Śpiewając kolędy oraz życząc pomyślności w Nowym Roku. 
Jako kolędnicy misyjni, uczą się ponoszenia trudu i składania ofiary z własnego wolnego czasu, a uzbierane datki przekazują na cele misyjne. W tym roku wsparli rówieśników z Republiki Konga i Demokratycznej Republiki Konga oraz Dom Matki i Dziecka w Opolu-Grudziacach. Uczniowie i nauczyciele narockiej szkoły pielęgnują ten zwyczaj, pamiętając o tym, że ich patron oczekiwał tego, by wspierać najbardziej potrzebujących zamiast stawiać mu pomniki i popiersia.

 

 

Data publikacji: 20-01-2014 15:10
Data modyfikacji:
 20-01-2014 15:19
Opublikował: Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Modyfikował: Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Powrót do poprzedniej strony »