Klub Seniora w Dąbrowie już działa. Zapraszamy Seniorów na zajęcia    *  *  *   Program Maluch + - jest dofinansowanie, jest decyzja - budujemy żłobek w obiekcie po Gimnazjum w Żelaznej.

Dziś jest: poniedziałek, 24-09-2018
Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Kolędnicy misyjni

Święta Bożego Narodzenia to najważniejsze i jednocześnie najbogatsze w tradycje i obrzędy ludowe święto. Jednym z tych obrzędów jest zwyczaj kolędowania i odwiedzania domów przez kolędników. Uczniowie PSP im. Jana Pawła II w Naroku pielęgnując ten piękny zwyczaj z niezwykłym zaangażowaniem wędrowali pod opieką nauczycielek Marii Ludwig oraz Marii Sikory po zagrodach mieszkańców Naroka. Śpiewając kolędy oraz życząc pomyślności w Nowym Roku. 
Jako kolędnicy misyjni, uczą się ponoszenia trudu i składania ofiary z własnego wolnego czasu, a uzbierane datki przekazują na cele misyjne. W tym roku wsparli rówieśników z Republiki Konga i Demokratycznej Republiki Konga oraz Dom Matki i Dziecka w Opolu-Grudziacach. Uczniowie i nauczyciele narockiej szkoły pielęgnują ten zwyczaj, pamiętając o tym, że ich patron oczekiwał tego, by wspierać najbardziej potrzebujących zamiast stawiać mu pomniki i popiersia.

 

 

Data publikacji: 20-01-2014 15:10
Data modyfikacji:
 20-01-2014 15:19
Opublikował: Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Modyfikował: Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Powrót do poprzedniej strony »