Tereny inwestycyjne w Gminie Dąbrowa: Węzeł Prądy, szczegóły na stronie internetowej    *  *  *    Stanowcze NIE! dla zmiany granic Gminy Dąbrowa. 96 % przeciw proponowanej zmianie granic. Szczegóły konsultacji społecznych w aktualnościach i na stronach BIP    *  *  *      

Dziś jest: czwartek, 18-01-2018
Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
Data publikacji: 20-01-2014 15:10 Opublikował: Katarzyna Gołębiowska-Jarek

Kolędnicy misyjni

Święta Bożego Narodzenia to najważniejsze i jednocześnie najbogatsze w tradycje i obrzędy ludowe święto. Jednym z tych obrzędów jest zwyczaj kolędowania i odwiedzania domów przez kolędników. Uczniowie PSP im. Jana Pawła II w Naroku pielęgnując ten piękny zwyczaj z niezwykłym zaangażowaniem wędrowali pod opieką nauczycielek Marii Ludwig oraz Marii Sikory po zagrodach mieszkańców Naroka. Śpiewając kolędy oraz życząc pomyślności w Nowym Roku. 
Jako kolędnicy misyjni, uczą się ponoszenia trudu i składania ofiary z własnego wolnego czasu, a uzbierane datki przekazują na cele misyjne. W tym roku wsparli rówieśników z Republiki Konga i Demokratycznej Republiki Konga oraz Dom Matki i Dziecka w Opolu-Grudziacach. Uczniowie i nauczyciele narockiej szkoły pielęgnują ten zwyczaj, pamiętając o tym, że ich patron oczekiwał tego, by wspierać najbardziej potrzebujących zamiast stawiać mu pomniki i popiersia.

 

 

Powrót do poprzedniej strony »