Klub Seniora w Dąbrowie już działa. Zapraszamy Seniorów na zajęcia    *  *  *   Program Maluch + - jest dofinansowanie, jest decyzja - budujemy żłobek w obiekcie po Gimnazjum w Żelaznej.

Dziś jest: poniedziałek, 15-10-2018
Imieniny: Jadwigi, Leonarda, Teresy

Zajęcia komputerowe dla seniorów

OŚWIETLAJĄ DROGĘ W SIECI...

Zajęcia edukacyjne z podstaw obsługi komputera? Tak. W ramach projektu Polska Cyfrowa Równych Szans jest możliwość zorganizowania na terenie naszej Gminy kursu komputerowego dla seniorów, który obejmowałby 4 spotkania po 2,5h zegarowe.  Latarnik Cyfrowy to osoba, wolontariusz,  który deklaruje chęć  i poprowadzi takie zajęcia dla osób powyżej 45 roku życia.  Jego rolą jest inspirowanie, uczenie i pomoc w korzystaniu z narzędzi cyfrowych. Kurs ma za zadanie oswoić osoby starsze z komputerem i nowymi technologiami. Uczestnicy zajęć nauczą się jak korzystać z systemu Windows, korzystać z poczty internetowej  oraz portali społecznościowych. 
Aby zorganizować warsztaty potrzeba minimum 14 osób chętnych i 14 komputerów. Kurs można zorganizować np. na terenie szkoły, świetlic, gdzie często znajdują się już stanowiska komputerowe. 
Zajęcia można przeprowadzić w okresie ferii zimowych tj. od 17 – 28 lutego 2014r. nawet w kilku edycjach.
Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się telefonicznie pod numerem 77 464 10 10 wew.202 lub mailem: promocja@gminadabrowa.pl

PDFkomputrowe dla seniorów.pdf

 

Data publikacji: 13-01-2014 11:59
Data modyfikacji:
 13-01-2014 23:02
Opublikował: Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Modyfikował: Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Powrót do poprzedniej strony »