Tereny inwestycyjne w Gminie Dąbrowa: Węzeł Prądy, szczegóły na stronie internetowej    *  *  *    Stanowcze NIE! dla zmiany granic Gminy Dąbrowa. 96 % przeciw proponowanej zmianie granic. Szczegóły konsultacji społecznych w aktualnościach i na stronach BIP    *  *  *      

Dziś jest: środa, 22-11-2017
Imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka
Data publikacji: 29-11-2013 08:23 Opublikował: Katarzyna Gołębiowska-Jarek

W narockim przedszkolu jak w "ulu"

Pan Maciej Winiarski był gościem przedszkolaków w Naroku. Była to prawdziwie słodka wizyta, bo nie dość, że pięknie opowiadał on o przyrodzie, a wszystko w kontekście swoich ukochanych pszczół (przyniósł ze sobą nawet... ul), to na koniec wspólnie z dzieciakami ucztował przy stole. Królował oczywiście miód na przepysznym chlebie upieczonym przez panie z przedszkola.
Podobne prelekcje wśród maluchów to znakomita szkoła ekologii. Dzieciaki z narockiego przedszkola już wiedzą, że pszczółki są na świecie nie tylko po to, aby robić miód, ale przede wszystkim dla zapylania roślin. A Maciej Winiarski po spotkaniu przekonał się, że podobne spotkania z przedszkolakami w innych placówkach wcale nie byłyby takie głupie, więc czeka na zaproszenia.
Maciej Winiarski, lwowiak z urodzenia, od 1976 roku zamieszkały w Niewodnikach. Miłośnik i znawca pszczół od ponad 40 lat. Autor książki "Sprzedaż Miodu Łatwa, Prosta i Efektywna" oraz ponad 300 artykułów w specjalistycznej prasie pszczelarskiej krajowej i brytyjskiej. Doktor nauk ekonomicznych na Wydziale Gospodarki Naukowej Akademii Ekonomicznej im. Oskara Langego we Wrocławiu.

 

 

Powrót do poprzedniej strony »