Stanowcze NIE! dla zmiany granic Gminy Dąbrowa. 96 % przeciw proponowanej zmianie granic. Szczegóły konsultacji społecznych w aktualnościach i na stronach BIP

Dziś jest: poniedziałek, 29-05-2017
Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji
Data publikacji: 21-11-2013 22:50 Opublikował: Katarzyna Gołębiowska-Jarek

Marzenia się spełniają-Dąbrowska Hala Sportowa otwarta!

Marzenia się spełniają
"To co wczoraj było nierealnym marzeniem, dziś jest rzeczywistością" - ten cytat znakomicie oddawał odczucia, jakie towarzyszyły wszystkim podczas uroczystego otwarcia Hali Sportowej przy Zespole Szkół w Dąbrowie, które miało miejsce 21 listopada. Przepiękny obiekt to efekt starań władz Gminy Dąbrowa, na czele z wójtem Markiem Leją, i radnych naszej Gminy. Wszyscy byli zgodni, że kilka lat temu nie śniło się im, że w Dąbrowie może powstać taki obiekt. I rzeczywiście 21 listopada 2013 roku marzenia stały się rzeczywistością!

Długie "dziękuję"
- To dzięki wam powstała ta hala sportowa. Wyraziliście zgodę na przeznaczenie 2,5 mln zł na tę inwestycję, za co społeczność szkolna i mieszkańcy gminy są bardzo wdzięczni - powiedział do radnych wójt Marek Leja. Zadanie zostało dofinansowane w wysokości 1.065 mln przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. - Ponieważ dofinansowania z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej otrzymuje się na podstawie programów wojewódzkich, stąd nie do przecenienia jest rola Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego. Serdeczne podziękowania składam więc na ręce pani Barbary Kamińskiej, członka zarządu województwa Opolskiego - kontynuował wójt. Lista osób, którym gospodarz Gminy dziękował za pomoc w realizacji tej inwestycji była zresztą bardzo, bardzo długa.

Zielono, bezpiecznie i... sportowo
W oficjalnej części, której towarzyszyło m.in. przecięcie wstęgi i poświęcenie hali przez księdza dziekana Marcina Bonka, przemawiali także wspominana już Barbara Kamińska, Opolski Kurator Oświaty Rafał Rippel oraz przedstawiciele Starostwa Powiatowego, Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, dyrektor ZS w Dąbrowie oraz w imieniu wójtów i burmistrzów z innych gmin zastępca burmistrza Niemodlina, Bartłomiej Kostrzewa.

- U was ciągle coś się dzieje! Panie wójcie, na banerze reklamowym macie napisane "Zielono i bezpiecznie". Może pora go zmienić na "Zielono, bezpiecznie i sportowo" - proponował kurator Rafał Rippel. Miłych słów gospodarze Gminy tego dnia usłyszeli co niemiara, od wszystkich zaproszonych i przemawiających gości. Rzeczywiście byli oni zachwyceni naszym nowym obiektem i wszystkie pochwały nie były li tylko kurtuazyjne.

Chrzest zaliczony
A po części oficjalnej, której towarzyszyły krótkie występy uczniów ZS w Dąbrowie nastąpiła ta chyba najważniejsza, czyli blok sportowy, w którym mieszkańcy Gminy mogli obejrzeć mecz pokazowy tenisa ziemnego, pojedynek  piłki nożnej halowej oldbojów Niemodlin - Dąbrowa, mecz pokazowy piłki halowej oraz na zakończenie starcie piłkarek ręcznych TOR-u Dobrzeń Wielki (I liga) z zawodniczkami Otmętu Krapkowice (II liga). W gwarnej atmosferze sportowego pikniku wszystko przebiegało bez zakłóceń. Hala Sportowa przeszła bojowy chrzest i można ją oddać uczniom (do godziny 15 będzie w ich władaniu) i wszystkim innym (codziennie od 16.00). Symboliczny klucz do hali z rąk wójta Marka Lei odebrali dyrektor ZS w Dąbrowie Jolanta Wiśniewska oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Dąbrowie Zbigniew Janowski.

PDFMarszałek_gratulacje.pdf

PDFOpolski Kurator_gratulacje.pdf