Klub Seniora w Dąbrowie już działa. Zapraszamy Seniorów na zajęcia    *  *  *   Program Maluch + - jest dofinansowanie, jest decyzja - budujemy żłobek w obiekcie po Gimnazjum w Żelaznej.

Dziś jest: niedziela, 21-10-2018
Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Opolski Senior i TSKN

Firma CTC Polska Sp. z o. o. oraz Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim, w oparciu o austriacki wzór, opracowali nowy model wsparcia szczególnie wrażliwych grup na rynku pracy o nazwie TRANZYTOWE MIEJSCA PRACY.
Projekt ten zakłada utworzenie ośrodków w lokalnych klubach spotkań, które oferują specjalnie opracowany szablon zajęć, zachęcający grupy 50+ do aktywnego spędzania czasu wolnego, rozwijania swoich zainteresowań i zdolności oraz poszerzania zdobytej już wiedzy. Projekt dodatkowo nie obciąża fizycznie, mając na uwadze częste problemy zdrowotne i obowiązki rodzinne uczestników projektu. Razem spędzony czas odpręża, a grupa rówieśnicza wspiera przez wzajemne zrozumienie i chęć wspólnej aktywizacji.
Osoby 50+ to wyjątkowe grupy charakteryzujące się ogromem życiowego doświadczenia i wiedzy. Toteż opierając się na tych bezsprzecznych faktach, projekt ma na celu wykorzystanie tego cennego potencjału osób 50+ i umożliwić im w ramach swoich zajęć szkolenie zawodowe, przygotowujące do nowego profilu zawodowego o nazwie Animator Osób Starszych.
Animator Osób Starszych to wykształcony, posiadający pełne kwalifikacje do wykonywania zawodu zdobytych w ramach projektu opiekun osób 50+. Animator ma możliwość praktykowania zawodu w licznych ośrodkach kultury, stowarzyszeniach, instytucjach państwowych, publicznych i niepublicznych, zakładach opieki społecznej oraz innych placówkach mających charakter społeczny. W ramach przygotowania do zawodu bierze on udział w półrocznym szkoleniu pod okiem profesjonalnego Jobcoacha ( Trenera Rozwoju Osobistego) i specjalistów z zakresu szeroko pojętej animacji osób starszych. Ponadto przechodzi staż w wybranym ośrodku, który zwiększa jego praktyczne umiejętności w nowo zdobywanej dziedzinie. Jobcoach służy pomocą i radą w trakcie całego etapu szkolenia, wspierając również w procesie intensywnego poszukiwania zatrudnienia, możliwego do podjęcia po ukończeniu szkolenia.
Firma CTC Polska Sp. z o. o. oraz Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim zapraszają  40 osób z całego województwa opolskiego (zarówno kobiet, jak i mężczyzn), do wzięcia udziału w zajęciach dokształcających, umożliwiających zdobycie kwalifikacji jako Animator osób Starszych.

Więcej informacji oraz ciekawe artykuły o pierwszej dziesiątce wykwalifikowanych animatorów na stronie internetowej www.opolskisenior.pl )

Jako że Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim pełni ważną rolę w tym projekcie, prosimy o wsparcie lokalne koła DFK, do których projekt jest adresowany, o zgłaszanie poszczególnych klubów do brania w nim udziału i wstępne wyznaczenie możliwie chętnych uczestników Tranzytowych Miejsc Pracy.

Najbliższa rekrutacja trwa do 22.11.2013r.

 

W razie pytań prosimy o kontakt z Panią: Anną Namyślik - Asystentka z ramienia partnera, tel. 77  4021078, e-mail-adresse:

ogłoszenie rekrutacyjne.jpeg

Data publikacji: 31-10-2013 22:09
Data modyfikacji:
 31-10-2013 22:15
Opublikował: Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Modyfikował: Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Powrót do poprzedniej strony »