Tereny inwestycyjne w Gminie Dąbrowa: Węzeł Prądy, szczegóły na stronie internetowej    *  *  *    Stanowcze NIE! dla zmiany granic Gminy Dąbrowa. 96 % przeciw proponowanej zmianie granic. Szczegóły konsultacji społecznych w aktualnościach i na stronach BIP    *  *  *      

Dziś jest: niedziela, 21-01-2018
Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
Data publikacji: 22-10-2013 11:02 Opublikował: Grzegorz Jeziorański

Komunikat Wójta Gminy Dąbrowa w sprawie ćwiczebnego uruchomienia syren

Zawiadamiam mieszkańców Gminy Dąbrowa, że Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Opolu przekazało informację o planowanym na dzień 23 października 2013roku ćwiczeniu taktyczno – specjalnym w ramach, którego pomiędzy godziną 10.00 a 11.00 na terenie województwa opolskiego zaplanowano dwukrotne uruchomienie syren alarmowych.
Sygnały o „ogłoszeniu alarmu” oraz „odwołaniu alarmu” związane będą z ćwiczeniem doskonalącym i zgrywającym  wspólne działanie instytucji i służb państwowych w chwili wystąpienia sytuacji kryzysowej.
W pierwszej kolejności nastąpi ćwiczebne ogłoszenie alarmu z wykorzystaniem modulowanego dźwięku syren w okresie trzech minut, po czym nastąpi przekazanie sygnału odwołującego (ćwiczebny) alarm z wykorzystaniem ciągłego dźwięku syren w okresie trzech minut.
 

Powrót do poprzedniej strony »