Tereny inwestycyjne w Gminie Dąbrowa: Węzeł Prądy, szczegóły na stronie internetowej    *  *  *    Stanowcze NIE! dla zmiany granic Gminy Dąbrowa. 96 % przeciw proponowanej zmianie granic. Szczegóły konsultacji społecznych w aktualnościach i na stronach BIP    *  *  *      

Dziś jest: czwartek, 18-01-2018
Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
Data publikacji: 03-10-2013 12:20 Opublikował: Katarzyna Gołębiowska-Jarek

Narok podziękował za żniwo

W niedzielę 15 września rolnicy wraz z wszystkimi mieszkańcami Naroka oraz zgromadzonymi licznie gośćmi świętowali Dożynki wiejskie. Z rytmów  góralskich, które towarzyszyły podczas zeszłorocznych dożynek przenieśli się do Bawarii. Obchody dożynkowe rozpoczęła uroczysta msza święta, której przewodniczył ks. Proboszcz  Witold Walusiak. Mszę uświetniła obecność orkiestry dętej z Dębskiej Kuźni. O godz. 14.00 ulicami wsi przejechał piękny korowód dożynkowy. Na boisku LZS na zebranych gości czekały liczne niespodzianki. Przygotowana dekoracja w pełni oddawała klimat imprezy. Piękne bawarskie stroje kobiet i mężczyzn wzbudzały zachwyt i podziw. Każdy mógł poczuć smak bawarskiego precla, zaspokoić głód białą kiełbasą, czy golonką z grilla. Festyn dożynkowy ubogacił występ podopiecznych Publicznego Przedszkola, uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Naroku . Jednocześnie można było podziwiać Mażoretki Tupot oraz orkiestrę dętą z Gminnego Ośrodka Rekreacji i kultury w Dąbrowie. Zgromadzeni goście mogli wykazać się wiedzą na temat Bawarii, siłą w toczeniu beczek piwa, czy precyzją w dojeniu krów. Na zwycięzców konkursów czekały ciekawe nagrody m.in. beczki piwa przywiezione prosto z Bawarii, czy kartonik mleka od krowy Milki. Taniec „narockiej” młodzieży w stylu bawarskim okazał się bezkonkurencyjny. Zostali oni nagrodzeni gromkimi brawami, a tym samym poproszeni o powtórny występ. Zebrane licznie dzieci mogły spróbować swoich sił w konkurencjach sportowych.

Festyn dożynkowy swoimi występami uwieńczył duet Alicji i Krzysztofa z Warmątowic, którzy przygrywali również podczas zabawy tanecznej do późnych godzin wieczornych.

Sołtys i Rada Sołecka dziękują wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji dożynek wiejskich.

Filmiki z występu można obejrzeć pod link:

http://www.youtube.com/watch?v=MoUo84iChcM
http://www.youtube.com/watch?v=zZV1f8lBgXk

galeria zdjęć:

 

 

 

Powrót do poprzedniej strony »